Закључен судски поступак против Болсонара
БРАЗИЛИЈА - Бразилски Врховни суд формално је данас закључио случај бившег председника те земље Жаира Болсонара, чиме се пресуда на затворску казну од 27 година и три месеца затвора сматра коначном.
Суд је раније овог месеца одбацио Болсонарову жалбу на пресуду, али још није наведено када ће Болсонаро започети служење казне, преноси Ројтерс.
Болсонаро је у септембру осуђен због планирања пуча након што је изгубио на председничким изборима 2022. од садашњег левичарског председника Луиза Инасија Луле да Силве, преноси Танјуг.
Болсонаро се од недеље налази у притвору након што је утврђено да је током кућног притвора покушао да тзв. наногицу уклони помоћу лемилице.
Он је на рочишту у недељу негирао било какву намеру да побегне или покуша да уклони наногицу, приписујући своје понашање мешавини антиконвулзивних лекова које су му преписали различити лекари за хронично штуцање, што га је навело да замисли да се унутар уређаја за праћење налази опрема за прислушкивање.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


