Расположени Величковић
Кошаркаши Партизана победили су Загреб у 18. колу НЛБ лиге са 81:64 (28:17, 22:12, 9:20, 22:15). Већ у 15. минуту било је 20 поена предности, која је преполовљена у финишу треће четвртине, после неколико грешака домаћих и Бабићевог поготка за три поена са више од осам метара. Само четири минута завршног периода била су довољна да се стигне до 22 поена вишка. Своје вече имао је Новица Величковић са 21 поеном, 13 скокова, по две асистенције и освојене лопте, а ниједном грешком.
– Припремао сам екипу да се не уплаши, али то се догодило, ипак Партизан хара Европом, – рекао је Денис Бајрамовић, тренер Загреба, који је, пре него што је дао свој коментар у прес-центру, сачекао да новинари одгледају крај преноса рукометне утакмице са Светског првенства Србија – Норвешка.
У првој утакмици код куће од пласмана међу 16 најбољих у Европи да поздрави Партизанов тим дошло је мање од хиљаду људи. Прилику да то ураде нису схватили као обавезу ни пријатељи клуба који на мечевима Евролиге седе на најбољим местима, у првом реду дуж ивице терена, где су овога пута биле само три особе.
– Одиграли смо ангажовано и завршили меч како је и требало, – изјавио је Чедомир Витковац, једини актер меча са пет фаулова.
Дворана „Пионир”. Гледалаца: 832. Судије: Обрадовић, Зураповић и Хусарић (сви БиХ).
ПАРТИЗАН: Лучић, Тепић 3 (1), Милошевић 2, Рашић 3 (1), Трипковић 11 (2), Величковић 21 (2), Лазми 6, Алексић 3 (1), Витковац 8, Божић 12 (4), Весели 8, Вранеш 4.
ЗАГРЕБ: Томић 18, Бабић 5 (1), Симон 9 (3), Папац, Дундовић, Дијан 2, Башљан 4, Штимац 12 (1), Зорић 6, Дрезга, Крстић 8 (2).
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


