Фицо: Европска унија је остала сама
Европска унија је остала сама, настављајући да одржава бескрајне санкције против Русије, док су Сједињене Државе усвојиле много рационалнији и прагматичнији приступ, оценио је словачки премијер Роберт Фицо.
„Усвајање нових пакета санкција је више знак слабости него снаге за ЕУ. Руска Федерација побеђује у овом сукобу на свим фронтовима“, отворено је упозорио политичар након састанка у Братислави са својим чешким и аустријским колегама, Андрејем Бабишем и Кристијаном Штокером.
По његовом мишљењу, уместо нових санкција, време је да европски лидери скупе храброст и започну директне преговоре са Москвом.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


