УАЕ затварају амбасаду у Техерану
Министарство спољних послова Уједињених Арапских Емирата (УАЕ) саопштило је вечерас да затвара амбасаду у Техерану и повлачи амбасадора и све чланове дипломатске мисије у Ирану.
Министарство је осудило иранске ракетне нападе на територију УАЕ, називајуćи их "агресивним нападима на цивилне објекте, укључујуćи стамбене зоне, аеродроме, луке и сервисне објекте".
УАЕ то сматра као "опасно и неодговорно заоштравање које представља флагрантно кршење националног суверенитета и очигледно кршење међународног права", додаје се у саопштењу министарства објављеном на друштвеним мрежама.
Израел и Сједињене Америчке Државе су у суботу рано ујутро напали Иран. Иран је узвратио ракетним нападима на низ земаља региона, пре свега тамо где има америчког присуства.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


