Прва изјава новог врховног вође Ирана Моџтабе Хамнеија
На државној иранској телевизији емитује се прва изјава новог врховног вође земље Моџтабе Хемнеија који је поручио да све америчке базе у региону одмах треба да буду затворене, јер ће бити нападнуте, као и да ће се наставити са затварањем Ормуског мореуз као средства притиска на Сједињене Америчке Државе и Израел.
Ирански врховни вођа је поновио да Иран напада само стране базе у суседним земљама и да верује у пријатељство са суседима.
Он се захвалио "народу Ирана из свих слојева друштва који је стао против непријатеља" и упутио саучешће онима који су "изгубили своје ближње током рата", обећавајући надокнаду штете, преноси Скај њуз.
"Злочин против човечанства и против деце неће бити занемарен", додаје се у изјави.
Хамнеи ће рекао да ће се ирански напади на непријатељске циљеве у суседним земљама наставити.
Државна телевизија пренела је поруку након спекулације светских медија да је ирански вођа у коми.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


