Самит Д-8 у Индонезији одложен
Самит осам главних муслиманских земаља у развоју, укључујући Иран, који је требало да се одржи у Џакарти следећег месеца, одложен је због рата на Блиском истоку, саопштило је данас индонежанско Министарство спољних послова.
Организација Д-8 за економску сарадњу, која окупља Бангладеш, Египат, Индонезију, Иран, Малезију, Нигерију, Пакистан и Турску, основана је 1997. године ради јачања економске сарадње међу чланицама, пренео је Ројтерс.
Високи званичник тог министарства Три Тарјат је рекао да нови датум конференције још није разматран.
Првобитно је самит требало да се одржи од 13. до 15. априла.
Напади САД и Израела на Иран почели су 28. фебруара, а Иран је одговорио нападима на Израел и земље Залива на којима се налазе америчке базе.
Египат је био домаћин претходног самита Д-8 2024. године, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


