Понедељак, 08.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ПРЕМА ПОДАЦИМА РУСКЕ АГЕНЦИЈЕ

Највећи напад на Московску област одбијен

За четири дана оборено 219 дронова
Највећи напад на Московску област одбијен
Илустрација (Фото ЕПА)

Руски системи противваздушне одбране оборили су 219 украјинских дронова док су се приближавали Москви, у нападима који су трајали скоро четири дана, према извештају ТАСС-а.

Према проценама руске агенције, украјински напад дронова на Московску област, који су руске снаге одбиле од 14. до 17. марта, био је највећи у прошлој години.

Између поднева и поноћи у суботу, 14. марта, градоначелник Москве Сергеј Собјањин пријавио је уништење 65 дронова на путу ка Москви.

Према извештајима градоначелника Москве објављеним 15. марта, још 54 дрона су оборили системи противваздушне одбране док су се приближавали Москви.

Још 62 дрона уништена су током 16. марта, а 38 дронова уништено је током ноћи и јутарњих сати 17. марта, јавио је ТАСС.

 
Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.