Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ВО­ЈИ­СЛАВ ШЕ­ШЕЉ О ФИ­НИ­ШУ ИЗ­БОР­НЕ КАМ­ПА­ЊЕ

Осетио сам пулс народа

Нај­ви­ше на­по­ра у пред­ста­вља­њу из­бор­ног про­гра­ма, без кон­ку­рен­ци­је, уло­жио је Алек­сан­дар Ву­чић, ко­ји во­ди ра­чу­на о свим де­та­љи­ма у кам­па­њи, ка­же ли­дер Срп­ске ра­ди­кал­не стран­ке
Осетио сам пулс народа
(Фото СРС)

Не­ве­ро­ват­на је кам­па­ња на­ше по­бед­нич­ке ко­а­ли­ци­је у свих де­сет гра­до­ва и оп­шти­на где се из­бо­ри одр­жа­ва­ју у не­де­љу, 29. мар­та. Мо­рам при­зна­ти да је у од­но­су на пре два­де­се­так го­ди­на мно­го ве­ћа енер­ги­ја утро­ше­на у пред­ста­вља­ње из­бор­ног про­гра­ма. Оби­ла­зи се сва­ко се­ло, раз­го­ва­ра се с до­ма­ћи­ни­ма, се­ља­ци­ма и гра­ђа­ни­ма. Нај­ви­ше на­по­ра, без ика­кве кон­ку­рен­ци­је, уло­жио је Алек­сан­дар Ву­чић, ко­ји во­ди ра­чу­на о свим де­та­љи­ма у кам­па­њи, ка­же за „По­ли­ти­ку” Во­ји­слав Ше­шељ, ли­дер Срп­ске ра­ди­кал­не стран­ке, ко­ја се на­ла­зи на ко­а­ли­ци­о­ној из­бор­ној ли­сти око Срп­ске на­пред­не стран­ке.

Го­во­ре­ћи о свом уче­шћу у кам­па­њи, ли­дер ра­ди­ка­ла на­гла­ша­ва да оби­ла­зи гра­до­ве, раз­го­ва­ра с љу­ди­ма и де­ли сво­је књи­ге. „И ја сам у кам­па­њи, али не та­ко моћ­но и си­гур­но као Алек­сан­дар Ву­чић и с то­ли­ким на­по­ром, али сам у се­дам да­на сам об­и­шао свих де­сет из­бор­них је­ди­ни­ца. Си­гу­ран сам да сам био ви­ше на те­ре­ну не­го бло­ка­де­ри ко­ји пре­тен­ду­ју да сме­не власт. Сву­да сам де­лио мо­је књи­ге и на­род ме је сву­да оду­ше­вље­но при­мао. Би­ла је пра­ва јаг­ма за књи­га­ма. Да сам још то­ли­ко по­нео, с ла­ко­ћом бих по­де­лио. Ка­ми­о­ни­ма смо до­во­зи­ли и ис­то­ва­ра­ли”, ка­же Ше­шељ. До­да­је да је лич­но осе­тио пулс на­ро­да и уве­ра­ва да ће љу­ди ма­сов­но гла­са­ти за по­бед­нич­ку из­бор­ну ли­сту ко­ја се у свим гра­до­ви­ма на­ла­зи на пр­вом ме­сту на гла­сач­ком ли­сти­ћу.

„Ми ће­мо си­гур­но убе­дљи­во по­бе­ди­ти, али не за­то што смо ми то­ли­ко до­бри, не­го за­то што не­ма бо­љих од нас. Оно што се ну­ди као по­ли­тич­ка ал­тер­на­ти­ва ни­је озбиљ­но и де­лу­је ама­тер­ски, за­то сам и убе­ђен у три­јумф у не­де­љу”, на­во­ди Ше­шељ. На пи­та­ње да ли ће у фо­то-фи­ни­шу кам­па­ње по­но­во ићи у не­ки од гра­до­ва где ће би­ти одр­жа­ни из­бо­ри, од­го­ва­ра да ни­је си­гу­ран да би то има­ло сми­сла, јер ка­ко ка­же, на­пред­ња­ци на те­ре­ну де­лу­ју као моћ­на под­ма­за­на ма­ши­на.

„Ми ра­ди­ка­ли ни­смо као на­пред­ња­ци ор­га­ни­зо­ва­ни и уигра­ни. Објек­тив­но не­ма­мо ми те ка­па­ци­те­те, али упр­кос то­ме, до­ста љу­ди су об­и­шли и пред­став­ни­ци Срп­ске ра­ди­кал­не стран­ке. Ко­ли­ко смо си­гур­ни у по­бе­ду не­ка по­све­до­чи то да ми ни­јед­на ру­жна реч ни­је упу­ће­на, а сре­тао сам ве­ли­ки број љу­ди. Ниг­де ни­је би­ло ни трач­ка ин­ци­ден­та. Ни­шта ни­је би­ло”, ис­ти­че Во­ји­слав Ше­шељ. До­да­је да му ни­је ја­сно ка­ко бло­ка­де­ри ми­сле да по­бе­де, ка­да их ни он, а ни ње­му бли­ски љу­ди, ни­су ви­де­ли на те­ре­ну. Ка­же да се они обич­но по­ја­ве с ка­ме­ра­ма две опо­зи­ци­о­не те­ле­ви­зи­је и да та­да глу­ме по­ли­тич­ки ак­ти­ви­зам, а ка­да ме­ди­ји оду, бло­ка­дер­ски тзв. ак­ти­ви­сти „за­гла­ве” у обли­жњој ка­фа­ни и ту оста­ну два са­та, да би се по­сле вра­ти­ли у Бе­о­град и при­ча­ли ка­ко су мно­го ра­ди­ли и об­и­шли се­ла за ко­ја не мо­гу да ка­жу ка­ко се зо­ву, јер се у ствар­но­сти ни­су ма­кли да­ље од цен­та­ра гра­до­ва.

„Имам ути­сак да ме се кло­не ти бло­ка­де­ри јер пре­ма њи­ма не­мам ми­ло­сти. Ни­сам спре­ман да им по­кло­ним ни­јед­ну сво­ју књи­гу јер ни­сам сте­као ути­сак да су они би­ло шта про­чи­та­ли у жи­во­ту”, ка­же Ше­шељ. Ипак, на­во­ди да ка­да је по­се­тио Аран­ђе­ло­вац да је та­да де­лио не са­мо сво­је књи­ге већ и де­ла, ка­ко ка­же, до­ка­за­них па­три­о­та. „За Аран­ђе­ло­вац сам ода­брао ’Ла­жне ха­шке екс­пер­те’, то је мо­ја ве­о­ма чи­та­на књи­га, а та­ко­ђе сам ода­брао и књи­гу Вла­ди­ми­ра Вол­фо­ви­ча Жи­ри­нов­ског. То су за­пра­во че­ти­ри ње­го­ве књи­ге, ми смо их штам­па­ли у јед­ној, под на­сло­вом ’По­ди­ћи ћу Ру­си­ју са ко­ле­на’”, за­кљу­чу­је Ше­шељ.

 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.