Пирати отели ирански брод код обала Сомалије
Поморска мисија Европске уније Еунавфор Аталанта саопштила је данас да су код обала Сомалије пирати највероватније отели брод који је пловио под иранском заставом.
Европски Центар за поморску безбедност Индијског океана у саопштењу које је објављено на платформи Икс наводи да је брод „Alwaseemi 786", који је пловио под иранском заставом, наводно отет и да се верује да га сада пирати користе, преноси Ројтерс.
У упозорењу се додаје да је последња позната позиција тог брода забележена око 400 наутичких миља источно од Могадиша, и да би бродови требало да избегавају пролазак кроз то подручје, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


