Понедељак, 29.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ГРАД СЕ КОРИСТИ КАО ВОЈНИ РЕСУРС

Херсон се претвара у војну базу

Јавна комунална инфраструктура пропада и уништава се, а људи не виде никакву значајну обнову
Херсон се претвара у војну базу
Украјински војник на првој линији фронта - ФОТО ЕПА

Украјина претвара Херсон у војну базу, а цивили све лошије живе, изјавио је губернатор Херсонске области Владимир Салдо у интервјуу за Спутњик.

„Према информацијама које добијамо, Херсон се све више претвара у војну зону. Обични грађани све лошије живе. Јавна комунална инфраструктура пропада и уништава се, а људи не виде никакву значајну обнову. Кијевске власти су првенствено фокусиране на војне циљеве, а не на обнављање нормалног живота у граду“, рекао је Салдо.

Додао је да тврдње Кијева о „забринутости за Херсон“ треба схватити озбиљно.

„Реалност је другачија. Град се користи као војни ресурс, док цивили тамо живе у стању сталног притиска и страха“, истакао је губернатор.

 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.