Видић први пут играч месеца у Енглеској
Најбољи фудбалер енглеске „Премијер” лиге у јануару био је Немања Видић (27), стуб одбране Манчестер јунајтеда која није капитулирала на последњих 12 лигашких утакмица. „Берклијево” месечно признање тако је први пут уручено српском репрезентативцу, који је пре три године стигао међу „црвене ђаволе”. У жирију су људи из фудбалске организације, медија и навијачи.
Сер Алекс Фергусон је лаурет у конкуренцији менаџера, по 22. пут. Стратег Јунајтеда имао је током прошлог месеца доста тешкоћа због повреда Рунија, Фердинанда, Евре и других, али је одвео тим до максималног учинка у пет утакмица. Побеђени су Челзи са 3:0, Виган и Болтон са 1:0, Вест Бромвич албион са 5:0 и Евертон са 1:0.
Манчестер јунајтед није примио гол у националном шампионату још од 8. новембра када је изгубио од Арсенала у Лондону са 2:1, па је холандски голман Едвин ван дер Сар постао рекордер Лиге по дужини несавладивости, са 1.122 минута. Прошлог викенда против Евертона надмашио је дотадашњи најбољи резултат енглеског фудбалског првенства свих времена, који је од 1979. држао Стив Деат из Рединга (1103 минута). Данас би 38 – годишњи чувар мреже могао да постане апсолутни рекордер читаве Велике Британије, ако не буде савладан 75 минута против Вест хема у – Лондону...
„Мислим да ћемо, што пре примимо гол, почети чешће да дајемо више од једног гола. У прошлом колу против Евертона имао сам утисак да смо пали у игри да би спречили противника да постигне гол. Али, немам ништа против да серија потраје. Сјајан је успех остати овако дуго нерешив проблем за противнике, то је посебан мотив за нашег голмана, али и за одбрамбене фудбалере”, каже Фергусон.
Видић не само да је одиграо свих ових 12 утакмица, него је у јануару био и стрелац – два пута. Голове је постигао против Челзија и Вест Бромвич албиона.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


