Руте следеће недеље у посети Вашингтону
БРИСЕЛ- Генерални секретар НАТО-а Марк Руте ће следеће недеље посетити Вашингтон у „дуго планираној” посети, најавила је портпаролка Северноатлантске алијансе.
„Могу да потврдим да ће генерални секретар бити у Вашингтону следеће недеље у дуго планираној посети”, рекла је у среду портпаролка НАТО-а Алисон Харт, преноси Ројтерс.
Додатни детаљи о путовању још нису познати.
Прошле седмице, Руте је рекао да је НАТО постао јачи, суочен са опаснијим и сложенијим безбедносним окружењем, које карактеришу вишеструке претње и изазови, преноси Танјуг.
„Стратешка конкуренција расте, тероризам је стална претња НАТО-у, а наше јужно суседство је нестабилно. НАТО је будан и наставиће да одржава безбедност наше Алијансе”, оценио је он.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


