Краљ Камбоџе на лечењу у Пекингу
Краљ Камбоџе Нородом Сихамони (72) саопштио је да му је дијагностикован рак простате и да се лечи у Пекингу, где ће, по савету лекара, остати још један до три месеца.
У поруци упућеној грађанима, коју је објавило камбоџанско Министарство информисања, Сихамони је навео да је болест потврђена након детаљних прегледа у једној болници у кинеској престоници, пренео је Ројтерс.
Сихамони је на престолу од 2004. године, када је абдицирао његов отац, бивши краљ Нородом Сиханук.
У данашњој Камбоџи монархија има углавном церемонијалну улогу, док је политичким животом деценијама доминирао бивши премијер Хун Сен.
Пре ступања на престо, Сихамони је био кореограф и предавао је балет у Француској, а почетком деведесетих био је амбасадор Камбоџе при Уједињеним нацијама и стални представник земље при УНЕСЦО-у.
Његов отац је такође био лечен у Пекингу од више болести, укључујући рак, где је и преминуо 2012. године у 89. Години, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


