Нова рунда дијалога Вашингтона и Техерана већ у четвртак
Нова рунда преговора између Сједињених Америчких Држава и Ирана могла би да буде одржана већ у четвртак, 16. априла, преносе медији позивајући се на наводе новинара и слободног писца Араша Азизија.
Како је Азизи навео на друштвеним мрежама, позивајући се на неименовани извор, разговори Вашингтона и Техерана биће настављени у Пакистану, након кратког предаха за обе стране.
Претходна рунда дијалога одржана је прошлог викенда, такође у Пакистану, али без конкретног резултата, будући да делегације нису успеле да постигну договор нити да усагласе оквир могућег мировног споразума. Према наводима америчке администрације, разговори су били тешки и без видљивог напретка.
Подсећања ради, амерички председник Доналд Трамп је 8. априла објавио двонедељни прекид ватре, који обухвата Иран, Сједињене Државе и Израел, као покушај да се створе услови за наставак дипломатских напора и смањење тензија.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


