Неисплаћивање зарада је грех пред Богом
Поводом обележавања Празника рада, отац Антоније Борисов, ванредни професор на Московској теолошкој академији, истакао је да је ускраћивање новчане накнаде за поштен рад озбиљан прекршај који има и моралну и духовну димензију.
Борисов наглашава да сваки радник има неотуђиво право на зараду, а да је њено ускраћивање, према учењу Православне цркве, није само злочин против човечности већ и тежак грех пред Богом. Он је истовремено указао на значај односа према стеченом новцу, упозоривши да он не сме постати извор похлепе или гордости.
Према речима теолога, новац треба посматрати искључиво као алат који се користи одговорно, уз обавезу појединца да пружи помоћ и утеху онима који нису у могућности да раде.
Став цркве јесте да достојанство рада мора бити испоштовано кроз правичну исплату, док новац мора бити подређен хуманим и моралним начелима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


