Све више гладних у Јужном Судану
У Јужном Судану повећава се ризик од глади, јер се 7,8 милиона људи суочава са са тим ризиком, а 2,2 милиона деце пати од неухрањености, показују подаци Организација за храну и пољопривреду Уједињених нација (ФАО).
Сукоби и расељавање погоршавају кризу, са ризиком од глади у најтеже погођеним подручјима.
Готово 700.000 деце је у опасности од тешке и смртоносне неухрањености.
Кризу покрећу ескалација сукоба, масовно расељавање, економски пад, климатски шокови, поплаве и пољопривредна производња испод капацитета, што све смањује доступност хране и ограничава приступ породица довољној количини хране, објавила је Организација УН ФАО.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


