Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
Организација за храну и пољопривреду УН упозорава

Све више гладних у Јужном Судану

Више од седам милиона људи у тој земљи суочено је са ризиком од глади
Све више гладних у Јужном Судану
Илустрација (Фото EPA/NIC BOTHMA)

У Јужном Судану повећава се ризик од глади, јер се 7,8 милиона људи суочава са са тим ризиком, а 2,2 милиона деце пати од неухрањености, показују подаци Организација за храну и пољопривреду Уједињених нација (ФАО).

Сукоби и расељавање погоршавају кризу, са ризиком од глади у најтеже погођеним подручјима.

Готово 700.000 деце је у опасности од тешке и смртоносне неухрањености.

Кризу покрећу ескалација сукоба, масовно расељавање, економски пад, климатски шокови, поплаве и пољопривредна производња испод капацитета, што све смањује доступност хране и ограничава приступ породица довољној количини хране, објавила је Организација УН ФАО.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

branislav
Pričali su mi da su hoteli na granici J.Sudana napravljeni od šatora...

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.