Словеначки играч Боштјан Антончич гост Београда
У оквиру предстојећег, шестог по реду међународног фестивала „Сола” који ће бити одржан од 28. до 31. маја на више локација у Београду поклонике игре очекује и особени сценски искорак.
Институт за уметничку игру у Београду организује у четвртак, 28. маја од 14 часова мастерклас реномираног словеначког играча и педагога Боштјана Антончича, дугогодишњег члана белгијске компаније „Росас”, под уметничким вођством Ен Терезе Де Кирсмекер.
Мајсторска радионица намењена је професионалним играчима, студентима и свим заинтересованим извођачима различитих нивоа искуства.
Мастерклас истражује кореографске принципе и методе рада развијане кроз вишедеценијски уметнички рад Ен Терезе Де Кирсмекер и компаније „Росас”, једне од најутицајнијих европских трупа савремене игре. Кроз вођену импровизацију, покретне фразе и композиционе задатке, учесници ће истраживати однос тела, простора, ритма и геометријских образаца који су карактеристични за поетику ове компаније.
Посебан фокус радионице биће усмерен на развијање присуства извођачког тела, техничке прецизности и кореографског контрапункта, као и на истраживање начина на које једноставне просторне структуре могу обликовати комплексну кореографску форму.
Боштјан Антончич плесно образовање започео је у Плесном форуму Цеље, а усавршавао се у Салцбургу. Током каријере сарађивао је са бројним европским кореографима, док је од 2005. године стални члан компаније „Росас”.
Гостовање Боштјана Антончича реализује се уз подршку Амбасаде Републике Словеније у Београду и програма „Креативна Европа”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


