Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
НА­КОН ПЕТ ГО­ДИ­НА ПА­У­ЗЕ

Ускоро отварање прокупачког базена

Ускоро отварање прокупачког базена
(Фото Љ.М.)

Пр­о­ку­пље – На­кон пет го­ди­на без град­ског ку­па­ли­шта, Пр­о­куп­ча­ни би за не­ко­ли­ко да­на по­но­во мо­гли да до­би­ју мо­гућ­ност да ле­то пр­о­ве­ду на град­ском ба­зе­ну. Та­чан да­тум отва­ра­ња још ни­је по­знат, јер је у то­ку за­вр­шна пр­о­це­ду­ра и при­ку­пља­ње по­треб­не до­ку­мен­та­ци­је ка­ко би све би­ло спрем­но за по­че­так се­зо­не, али над­ле­жни из ЈКП „Град­ски во­до­вод” на­ја­вљу­ју да ће ба­зен би­ти отво­рен не­ко­ли­ко да­на пре 1. ју­ла, а нај­ка­сни­је до тог да­ту­ма.

Од ове го­ди­не упра­вља­ње град­ским ба­зе­ном по­ве­ре­но је ЈКП „Град­ски во­до­вод”, а вр­ши­лац ду­жно­сти ди­рек­то­ра тог пред­у­зе­ћа Иван Ни­ко­лић ка­же да су за­вр­ше­ни го­то­во сви по­сло­ви и да се тре­нут­но при­во­де кра­ју по­след­ње ад­ми­ни­стра­тив­не и тех­нич­ке пр­о­це­ду­ре.

– Гра­ђе­вин­ски ра­до­ви су за­вр­ше­ни, уре­ђе­на је ма­шин­ска со­ба, за­вр­ше­не елек­тро­ин­ста­ла­ци­је, угра­ђе­не но­ве пум­пе, уре­ђе­на шкољ­ка ба­зе­на и на­ба­вље­на са­вре­ме­на опре­ма за хло­ри­са­ње во­де. Ове го­ди­не до­дат­но су уре­ђе­не и при­ступ­не ста­зе ко­је су ра­ђе­не у штам­па­ном бе­то­ну, од­но­сно бе­ха­тон си­сте­му. Оста­ло је да за­вр­ши­мо по­треб­ну до­ку­мен­та­ци­ју ка­ко би ба­зен по­чео да ра­ди без пр­о­бле­ма и оче­ку­је­мо да отва­ра­ње бу­де не­ко­ли­ко да­на пре 1. ју­ла, а нај­ка­сни­је до тог да­ту­ма – ка­же Ни­ко­лић.

По­ред отва­ра­ња ба­зе­на, Град Пр­о­ку­пље обез­бе­дио је суб­вен­ци­ју од 10 ми­ли­о­на ди­на­ра ка­ко би улаз био бес­пла­тан за уче­ни­ке свих шко­ла са те­ри­то­ри­је гра­да.

Ина­че, отва­ра­ње ба­зе­на до­ла­зи по­сле ви­ше­го­ди­шњег за­сто­ја и не­ко­ли­ко пр­о­ме­на пла­но­ва око ње­го­ве бу­дућ­но­сти. Град­ски ба­зен је за­тво­рен због до­тра­ја­ло­сти, а уме­сто об­но­ве пр­во је по­кре­нут по­ку­шај да се чи­тав ком­плекс – ба­зен, те­ни­ски те­ре­ни и пра­те­ћи објек­ти, усту­пе при­ват­ном парт­не­ру кр­оз мо­дел кон­це­си­је на пе­ри­од од 35 до 40 го­ди­на.

Град је за тај пр­о­стор тра­жио го­ди­шњу на­кна­ду од нај­ма­ње 500.000 ди­на­ра, док је бу­ду­ћи парт­нер тре­ба­ло да фи­нан­си­ра ре­кон­струк­ци­ју и упра­вља ком­плек­сом. Ме­ђу­тим, по­сту­пак је ка­сни­је по­ни­штен јер је сти­гла са­мо јед­на по­ну­да ко­ја ни­је ис­пу­ни­ла пр­о­пи­са­не усло­ве, па од кон­це­си­је ни­је би­ло ни­шта.

По­сле не­у­спе­лог по­ку­ша­ја да пр­о­на­ђе при­ват­ног парт­не­ра, град­ска власт од­лу­чи­ла је да ре­кон­струк­ци­ју фи­нан­си­ра из бу­џе­та и кре­не у об­но­ву ба­зе­на нов­цем из град­ске ка­се. У окви­ру ра­до­ва ура­ђе­на је са­на­ци­ја ком­плет­ног ком­плек­са ка­ко би по­сле ви­ше го­ди­на по­но­во мо­гао да при­ми ку­па­че.

Ако све бу­де те­кло по пла­ну, Пр­о­ку­пље ће овог ле­та, по­сле пет се­зо­на без уре­ђе­ног ку­па­ли­шта, по­но­во до­би­ти ме­сто ко­је је ге­не­ра­ци­ја­ма би­ло јед­но од глав­них оку­пља­ли­шта то­ком лет­њих ме­се­ци.         

 

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.