Видовдан је и Дан дијаспоре и Срба у региону
Министар без портфеља у Влади Србије Ђорђе Милићевић честитао је данас свим грађанима Србије, као и Србима у региону и дијаспори, Видовдан, који се обележава и као Дан дијаспоре и Срба у региону.
Милићевић је навео да је Видовдан један од најважнијих дана у историјском и духовном памћењу српског народа, истичући да подсећа на завет, жртву, слободу, веру, достојанство и одговорност према држави, народу и будућим генерацијама, саопштено је из његовог кабинета.
„Видовдан, који је и Дан дијаспоре и Срба у региону, јесте дан када се подсећамо ко смо, одакле долазимо и шта смо дужни да сачувамо. То је и дан када посебно мислимо на све наше људе који живе ван матице, али који припадају истом народу, истој култури, истом језику и истој духовној заједници”, рекао је Милићевић.
Он је додао да је Србија заједничка кућа свих Срба, без обзира на то где живе.
„Наш народ у региону и дијаспори није далеко од Србије – он је њен живи и нераскидиви део. Зато је наша обавеза да чувамо везе са сународницима, да подржимо очување српског језика, културе, вере, традиције и идентитета, посебно међу децом и младима. Видовдан нас позива на сабирање, јединство и одговорност. Данас је, више него икада, важно да будемо сложни, да чувамо једни друге и да заједно радимо за Србију која иде напред – снажну, стабилну, поштовану и окренуту будућности”, поручио је Милићевић.
Он је свим Србима у Србији, региону и дијаспори честитао Видовдан, уз жељу да их овај велики празник увек окупља око љубави према Србији, верности свом народу и одговорности према будућности.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


