Субота, 04.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
Босна и Херцеговина

Додик захтева преиспитивање Кришоковог именовања

„Требало би проверити да ли Анекс 10 Дејтонског споразума предвиђа постојање вршиоца дужности високог представника“, написао је Додик
Додик захтева преиспитивање Кришоковог именовања
Милорад Додик (ФОТО Танјуг/Срна)

Милорад Додик, председник СНСД-а, сматра да треба проверити именовање Луиса Џ. Кришока за вршиоца дужности високог представника за Босну и Херцеговину

„Требало би проверити да ли Анекс 10 Дејтонског споразума предвиђа постојање вршиоца дужности високог представника“, написао је Додик на друштвеној мрежи Икс и додао:

„Високи представници су до сада изазвали много поремећаја и покварили односе, тако да је крајње време да се Босна и Херцеговина ослободи овог туторства.“

Он истиче да је став Републике Српске одавно јасан: доношење одлука у БиХ треба да буде резултат договора легитимних представника три народа.

„Задовољни смо што администрација председника Трампа, Руска Федерација и Кина такође заузимају овај став“, закључује Додик.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.