Француска увела контролу границе
СТРАЗБУР – У Стразбуру је данас поново успостављена контрола француске границе уочи самита НАТО који ће се 3. и 4. априла одржати у Стразбуру, Келу и Баден-Бадену.
Од данас до 5. априла у 13 сати, биће контролисане све француске границе због обезбеђивања самита 28 шефова држава и влада, међу којима ће бити и амерички председник Барак Обама, саопштиле су француске власти.
Држављани ЕУ ће на граничним прелазима морати да покажу личну карту или пасош. Држављанима осталих земаља потребан је пасош са визом уколико им је она потребна, а мораће да кажу циљ путовања и имају доказ о средствима неопходним за боравак у Француској.
Привремене мере се примењују и на аеродромима и то је изузетак од принципа слободног кретања у зони Шенгена, али су у складу са споразумима између Француске и европских партнера у посебним случајевима.
Самит на којем ће бити обележена 60. годишњица НАТО заједно организују Француска и Немачка. У Стразбуру ће бити уведене забрањене зоне, како би се обезбедило око 3.000 чланова делегација и 4.000 новинара који се очекују на скупу.
Очекује се да ће у Стразбур стићи и око 40.000 анти-НАТО демонстраната, као и велики број учесника контра-самита од 2. до 5. априла.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


