Не одустајемо од политике интеграције
Хлубока – Србија не одустаје од политике интеграције у Европску унију, али и политике одбране територијалног интегритета и суверенитета, поручио је јуче министар спољних послова Вук Јеремић на неформалном састанку са шефовима дипломатија ЕУ у чешком дворцу Хлубока на Влтави. „Мислим да је главна порука са овог састанка порука охрабрења западном Балкану када је реч о европској перспективи. Констатовали смо да је ситуација тешка. Сви смо свесни економске кризе и начина на који се прелама у политички домен”, рекао је он.
Шеф дипломатије Србије је оценио да пут ка пуноправном чланству у ЕУ неће бити нимало лак, али је додао да проширење остаје политичка и стратешка оријентација Уније. „На западном Балкану постоји серија неразрешених питања. Морамо наћи начина да их решавамо у ходу. Нека од тих питања су за Србију деликатна и сложена. Ту је, пре свега, питање о будућем статусу наше јужне покрајине, Косова и Метохије. Србија с тим у вези неће никако одустати од уставног императива”, изјавио је Јеремић новинарима, а преноси Танјуг. „То не долази у колизију са нашим европским плановима и амбицијама. То сам још једном изнео европским партнерима. Пут пред нама је тежак”, истакао је он.
Не одустајемо од политике интеграције у ЕУ, политике одбране територијалног интегритета и суверенитета, као и остваривања најбоље могућих суседских односа у региону, закључио је Јеремић на крају неформалног састанка министара иностраних послова ЕУ са колегама са западног Балкана.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


