Ne odustajemo od politike integracije
Hluboka – Srbija ne odustaje od politike integracije u Evropsku uniju, ali i politike odbrane teritorijalnog integriteta i suvereniteta, poručio je juče ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić na neformalnom sastanku sa šefovima diplomatija EU u češkom dvorcu Hluboka na Vltavi. „Mislim da je glavna poruka sa ovog sastanka poruka ohrabrenja zapadnom Balkanu kada je reč o evropskoj perspektivi. Konstatovali smo da je situacija teška. Svi smo svesni ekonomske krize i načina na koji se prelama u politički domen”, rekao je on.
Šef diplomatije Srbije je ocenio da put ka punopravnom članstvu u EU neće biti nimalo lak, ali je dodao da proširenje ostaje politička i strateška orijentacija Unije. „Na zapadnom Balkanu postoji serija nerazrešenih pitanja. Moramo naći načina da ih rešavamo u hodu. Neka od tih pitanja su za Srbiju delikatna i složena. Tu je, pre svega, pitanje o budućem statusu naše južne pokrajine, Kosova i Metohije. Srbija s tim u vezi neće nikako odustati od ustavnog imperativa”, izjavio je Jeremić novinarima, a prenosi Tanjug. „To ne dolazi u koliziju sa našim evropskim planovima i ambicijama. To sam još jednom izneo evropskim partnerima. Put pred nama je težak”, istakao je on.
Ne odustajemo od politike integracije u EU, politike odbrane teritorijalnog integriteta i suvereniteta, kao i ostvarivanja najbolje mogućih susedskih odnosa u regionu, zaključio je Jeremić na kraju neformalnog sastanka ministara inostranih poslova EU sa kolegama sa zapadnog Balkana.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


