Бодо Хомбах о Тијанићу и Суботићу
Поводом јавних изјава Александра Тијанића, директора Радио-телевизије Србије да му је Бодо Хомбах понудио да за 1,5 милиона евра руководи медијима у Србији у којима медијска компанија ВАЦ из Есена има удела, достављена нам је изјава Бода Хомбаха, копредседника ове медијске групације. Бодо Хомбах се тачно сећа сусрета са Александром Тијанићем и наводи:
„Тијанића сам први пут срео 19. маја 2005. године, између 20.30 и 23.45 сати, и након тога никада више нисам разговарао с њим. Тада је Станко Суботић, који је у то време био наш пословни партнер у ’Футури плус’, повео Тијанића на вечеру у Дизелдорф. Имао сам утисак да су њих двојица пријатељи и Тијанић ми је у току разговора објашњавао да ми као ВАЦ код ”Политике новина и магазина’ све погрешно радимо. О парама није било речи.”
Бодо Хомбах се такође присећа и да је то било пријатно вече и да је са Тијанићем размењивао заједничка искуства из времена када су били министри у владама својих земаља.
Р. Х.
------------------------------------------------------
Тијанић: Хомбах ми је нудио посао и новац
Генерални директор РТС-a Александар Тијанић изјавио је јуче да не разуме шта демантује копредседник медијске групације ВАЦ Бодо Хомбах и поновио да му је Хомбах нудио посао и 1,5 милиона евра за трансфер. „У Дизелдорф сам путовао са кумом, који је адвокат, а не са Станком Суботићем”, рекао је Тијанић у изјави Фонету, реагујући на јучерашње Хомбахово саопштење. „Понуду сам одбио, јер сам из разговора схватио да новац за трансфер неће ићи из ВАЦ-а, већ из касе поштеним радом обогаћеног Цанета”, објаснио је Тијанић.
О понуди, своти и детаљима разговора, Тијанић је, како каже, „обавестио врх тадашње српске владе”. „И њихов, пријатељски, савет био је да одбијем понуду”, рекао је Тијанић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


