Голишаве слике код карабинијера
У последњој седмици кампање пред европске изборе и две недеље пред одлазак у посету Бараку Обаму, италијански премијер Силвио Берлускони спречио је објављивање фотографија снимљених у дворишту његове виле на Смарагдној обали Сардиније, на којима је мноштво разголићених девојака, па чак и један бивши премијер.
По налогу тужилаштва, сардинијски фотограф Антонело Цападу предао је у суботу диск са 700 фотографија локалном седишту карабинијера. На њима је и плавокоса лепотица Ноеми Летиција – кап која је прелила чашу трпељивости Берлусконијеве дугогодишње супруге Веронике Ларио, па је почетком маја објавила да ће тражити развод, наводећи да не може да буде са човеком који се састаје са малолетницама. Госпођица Летиција је тек у априлу напунила 18 и од „татице”, како наводно зове Берлусконија, тим поводом добила 6.000 евра вредну дијамантску огрлицу. У време када су спорне фотографије настале она је још била малолетна.
Цападу каже да није прекршио закон о приватности, јер је сликао само оно што је видео у дворишту виле Ћертоза, у којој је „Берлусконијев харем” овековечио и пре неколико година. Медијима је рекао да ове нове слике датирају из прошле и претпрошле године и могу се поделити у три групе.
„У првој су гости виле Ћертоза, од којих су ми неки деловали као малолетници, па сам им `замутио` лица, поштујући закон о приватности и заштити малолетника. У другој су гости који долећу на исто место државним авионом, а у трећој гости једног кантри клуба у купаћим костимима, неки само у доњем делу,” објаснио је Цападу.
На најмање једној је и обнажени бивши премијер Чешке Мирек Тополанек. Берлусконијев адвокат је рекао за лист „Коријере дела сера” да је Тополанек усликан без одеће у башти током породичне посете у мају и да „једини малолетник на сликама може да буде његово мало дете”.
Папарацо би можда и добио милион и по евра колико је тражио за фотографије да се није прво обратио магазину „Панорама”, који је Берлусконијево власништво, што су многи протумачили као прикривену уцену. Уредник је, међутим, одмах позвао адвокате и Комисији за заштиту приватности је стигао захтев на четири странице да се фотографије заплене.
Берлускони је познат по срдачном пријему гостију у овој вили са седам базена, вештачким вулканом и приватним амфитеатром, али сада је веома споран овај новогодишњи провод, јер је наводно позвао педесет девојака Ноеминих година, платио им авионске карте и даривао их скупоценим накитом, што његов адвокат изричито негира.
У италијанској штампи у току је прави медијски рат. Док опозицији наклоњена штампа говори о италијанској Моники Левински, Берлусконију близак „Либеро” објавио је у недељу на насловној страници „ексклузивни интервју” са шефицом једне мале партије, која тврди да Вероника Ларио (53) има дугогодишњег љубавника. Исти лист је оног дана кад је Вероника први пут јавно критиковала супруга, крајем априла, извукао на насловну страну њене голишаве фотографије из времена кад се бавила глумом уз текст о „незахвалној старлети”.
Сам Берлускони је прошле седмице рекао да ће поднети оставку уколико се покаже да је лагао, односно ако се докаже да је имао недоличан однос са овом лепотицом са глумачким амбицијама, која је тренутно позната по рекламама за доње рубље.
Док се Италија бави питањем како је стварно Силвио упознао Ноеми и да ли је или није био до краја интиман с њом, шеф дипломатије Франко Фратини тврди за „Њусвик” да су све гласине о овом односу „апсолутно нетачне”, али и објашњава да секс са особом млађом од 18 година „апсолутно није” кривично дело, јер је „све између 14 и 18 година апсолутно по закону”.
Приче о Берлусконијевом приватном животу бациле су у други план економске недаће (смањење привредног раста за пет одсто ове године) и изборе за Европски парламент, који се заједно са локалним одржавају овог викенда. Према најновијим анкетама расте број неопредељених бирача, што би могло да значи мању излазност, али Берлусконијева партија Народ слободе има значајну подршку око 40 одсто, док је премијер упркос аферама и учесталим гафовима са рејтингом изнад 60 одсто један од најпопуларнијих политичара у Европи.
Ј. К.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


