На шампионском путу
Крушевачки љубитељи фудбала у доброј мери попуне свој прелепи спортски објект када гостују наши најтрофејнији клубови, Партизан и Црвена звезда. Партизан има велику армију навијача у Крушевцу, и због тога данашњи дуел са Напретком очекује се са посебним интересовањем. Може ли Напредак да заустави захуктали Партизан? Тешко, јер у финишу првог дела шампионата "црно-бели" играју као препорођени.
Уочи одласка у Крушевац Мирослав Ђукић нема већих проблема, на располагању су му углавном сви играчи на које озбиљно рачуна. Уколико и терен буде добар, онда ваља очекивати добру фудбалску представу, у супротном, биће муке и за једне и за друге.
До сада су Партизан и Напредак одиграли 25 утакмица, 18 победа однели су Београђани, три пута су славили Крушевљани, а четири пута играло се без победника. Партизанова једина жеља је подвиг и наставак успешно започете серије, док Напредак који се налази у зони испадања жели да против Партизана напокон подигне главу и изађе из зоне опасности.
– Расположење је на највишем нивоу – каже Мирослав Ђукић. – Победа над ОФК Београдом је показала да се налазимо у успону форме, због тога очекујем да у Крушевцу на веома врућем терену наставимо победничку серију.
На питање новинара да прокоментарише одлуку заједнице прволигаша да ће се наредни фудбалски дерби на "Маракани" играти без присуства публике, Ђукић је рекао:
– Свакако сматрам да треба да се поштује закон и да свако треба да одговара за своја недела. Није лепо када се дерби игра без публике, али једном за свагда мора се ставити тачка на хулиганизам.
Штопер Немања Рнић је после неугодне повреде колена и сложене операције напокон доказао да за њега има места у Партизановој првој постави. Против ОФК Београда Рнић је подсетио на своје најсветлије дане у дресу Партизана.
– Драго ми је да сам се напокон усталио и да сам доказао да за мене има места у најбољем тиму Партизана. После меча са ОФК Београдом очекује нас још један тежак испит, али оптимиста сам – нагласио је Рнић уочи меча са Напретком у Крушевцу.
Љубитељи фудбала у Крушевцу моћи ће први пут на делу да виде странце: Мореиру, Дијару, Жуку. Управо због тога очекује се истински празник фудбала у старом српском фудбалском центру...
-----------------------------------------------------------
Бабовић још размишља о понудама
Један од најталентованијих играча у нашем првенству нападач ОФК Београда Стефан Бабовић није потписао за француски Нант, иако се са овом вешћу спекулисало у медијима. Потврду смо потражили од Стефановог оца, познатог српског бизнисмена Милије Бабовића.
– Стефан није потписао ни за један клуб, који се у последње време помињу. Очигледно је да је нестрпљив да што пре реши питање наставка каријере, али, мислим да је најбоље да још мало сачека и да се одлука о будућем трансферу не донесе преко ноћи – рекао је Милија Бабовић.
Оно што је сигурно то је да Стефан Бабовић има неколико понуда из европских клубова и да на њему остаје којим ће путем кренути.
– Треба изабрати ону понуду која ће му највише одговарати како би напредовао у каријери – рекао је Стафанов отац.
Као што је познато за услуге суперталентованог Стефана Бабовића заинтересовани су Порто, Херта, Наполи, Нант, као и Партизан који би у тој трци могао да победи све велике европске конкуренте...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


