Французи уче у Бањи Ковиљачи
Бања Ковиљача – Група од више од двадесет гостију из Француске, међу којима је било и рефлексолога, посетила је у Специјалну болницу за рехабилитацију „Бања Ковиљача”, где је током седмодневног боравка размењивала искуства са овдашњим терапеутима и уживала у благодетима овог познатог бањског лечилишта.
Према речима Елизабет Бретон, председника Удружења француских рефлексолога (рефлексологија је мануелна техника која се ради на рефлексним тачкама стопала, шака, лица и леђа повезаним са органима и жлездама), чланови ове асоцијације једном годишње долазе у Ковиљачу где им се демонстрирају терапије које се примењују у Специјалној болници.
– Овде откривају оно чега нема у оквиру њихових бањских терапија. Француски програми рехабилитације су намењени релаксацији и спадају у алтернативну медицину, за разлику од овдашњих који подразумевају пре свега лечење. Те разлике су шанса за будућу размену између Француске и Србије у оквиру терапија, велнес програма и бањског туризма – каже Елизабет Бретон.
(/slika2)Гости из свих крајева Француске, неколико рефлексолога и њихови клијенти изузетно су задовољни квалитетом услуге, терапија и смештаја, а нарочито професионалним односом особља. Понуда Ковиљаче у терапијском и сваком другом погледу је за њих веома повољна, а одговарају им и овдашње цене, јер, како истичу, овакав програм би у њиховој земљи коштао неупоредиво више. За Французе је организовано и „Бањско вече”, у оквиру кога су имали прилику да уживају у специјалитетима традиционалне српске кухиње, а они су на боравак у Ковиљачи имали само једну замерку – седам дана им је брзо прошло...
– Пре Француза, угостили смо групу из Словеније, они ће опет доћи у септембру, а најавили су и да ће нову 2010. дочекати код нас. Очекујемо да наредне године овде буде најмање 600 гостију из иностранства – каже за наш лист директор Специјалне болнице за рехабилитацију Никола Сремчевић.
Саша Трифуновић
----------------------------------------------------
Подржављење Хотелско-туристичког предузећа
Како је за наш лист изјавио директор ХТП „Бања Ковиљача” Младен Милутиновић, ово предузеће очекује да у наредна три месеца буде подржављено, након чега би се створили предуслови за квалитетну тендерску приватизацију. Милутиновић додаје да у овом тренутку не зна да ли ће бити примењен посебан модел приватизације по коме ће ХТП и Специјална болница за рехабилитацију у пакету бити понуђени стратешком партнеру, како је то својевремено било најављивано. Тај модел су тада у ХТП прихватили, али је у Специјалној болници негативно оцењен.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


