Кренуо воз Москва–Бар
Подгорица – Синоћ је из Москве за Бар кренуо први воз са посебним вагоном директне железничке линије, који ће превозити госте за Црногорско приморје до 18. септембра.
„Иако је овај вагон део различитих возова, преседања нема”, саопштио је руководилац сектора превоза Железнице Црне Горе Милован Јанковић. „Ова линија за нас ће бити рентабилна, а руска железница је тежила да ред вожње буде такав да се максимално скрати време чекања на станицама, а најдуже ће стајати у Будимпешти, око четири сата. То је прилика да се време искористи за обилазак главног града Мађарске.”
Из Москве вагон у саставу воза на линији 15, Москва–Ужгород–Будимпешта кренуо је синоћ у 22 сата и 13 минута по московском времену. У Будимпешту је стигао у 11.17, и у саставу линије број 345, Праг–Београд, наставио ка Суботици у 13.05 по московском времену, што је два сата више од средњоевропског. У Суботицу воз стиже у четвртак у 14.26, а у 15 сати по средњоевропском времену креће у саставу линије 437, Суботица–Бар. У Бар воз стиже у петак у 6.49 према реду вожње.
Из Бара воз креће петком у 16 сати у оквиру воза 436, Бар–Суботица, а у Москву ће стизати понедељком у 9.56 по московском времену.
У црногорској Жељезници истичу да је реч о вагону – спаваћим колима – изузетно удобном. Цена карте у једном правцу је од 150 до 180 евра, зависно да ли је један или два лежаја, а повратна кошта око 310 евра. Путовање траје око 60 сати. Линија ће саобраћати до 18. септембра.
За ово лето Црна Гора је активирала и сезонске возове за Србију и обрнуто, па од 12. јуна саобраћају три воза. Некадашњи пословни а сада ИТ воз, уједно и најлуксузнији код нас, из Бара за Београд креће тачно у подне сваког дана. Ауто-воз полази у 22.00, а такозвани нишки у 18 сати и 45 минута. Цена карте у једном правцу је 24 евра.
За који дан почеће да саобраћа Подгоричанима омиљен такозвани купачки воз. Реч је о електромоторном возу, а до најчешће дестинације – Сутомора – повратна карта кошта 3,40 евра.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


