Субота, 13.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Предала се браћа Рогановићи

Предала се браћа Рогановићи
Марко Веснић

Браћа од стричева Душко (27) и Владо Рогановић (27), из Херцег Новог, и њихов пријатељ Дражен Чађеновић (22) предали су се у суботу црногорској полицији, која их сумњичи да су учествовали у убиству вође навијача Црвене звезде из Београда Марка Веснића званог Буца (29), пренели су јуче подгорички медији. Веснић је убијен у ватреном обрачуну који се у ноћи између четвртка и петка, око 4.30, одиграо недалеко од Омладинског парка у центру Игала, када је рањен и његов пријатељ Иван Марковић, звани Ћили (27).

Полиција је до сада у вези са овим случајем привела и саслушала десетак особа. По сазнањима полиције, Веснић, Марковић и још неколико њихових пријатеља су се у четвртак више пута телефоном чули с Рогановићима и током разговора су међусобно размењивали претње. Београђани су после ноћног провода у дискотеци „Барон” сачекали Рогановиће у центру Игала. После краће препирке дошло је до туче, а браћа Рогановићи, с којима је био и Чађеновић, извадили су пиштоље и запуцали.

Док су Рогановићи бежали улицом ка Херцег Новом, пријатељи су рањеног Веснића и Марковића убацили у аутомобил и одвезли до Војне болнице у Мељинама. Марко Веснић је упркос напорима лекара издахнуо у петак око 13 часова, а рањени Иван Марковић је идентификовао браћу Рогановиће као нападаче.

Марко Веснић је годинама био један од вођа „делија”, а наводно је радио и у обезбеђењу бизнисмена, директора фирми и спортских клубова. За собом је оставио двоје деце.
Херцегновска полиција је утврдила да су се браћа Рогановићи и Дражен Чађеновић крили у једном стану у близини робне куће у овом граду. Полиција је знала да њих тројица нису далеко одмакли, па су их током ноћи између петка и суботе преко њихових пријатеља убедили да се предају, што су ови и учинили у пратњи чланова породице и адвоката Зорана Пиперовића.

Браћа од стричева Душко и Владо Рогановић имају подебљи полицијски досије јер су више пута хапшени због разних туча и ватрених обрачуна. Душко Рогановић је осумњичен да је 2006. године у Херцег Новом покушао да убије Владимира Џелатовића. Душков отац Славко Рогановић је бивши радник Центра безбедности у Херцег Новом, против кога се пред судом у Котору води поступак због шверца 28 тона цигарета вредних око два милиона евра.

Пријатељ браће Рогановић, Дражен Чађеновић звани Чађо, октобра 2008. године, хапшен је због сумње да је учествовао у покушаја убиства Петка Раичевића (20) из Подгорице.

М. А.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.