Ових дана, још боље ноћи, очекујемо да се Диоген појави у Великој Јасикови и крене у потрагу за почасним (првим) чланом њихове мале гробљанске заједнице. Великојасиковичани, откад су, после вишемесечне кукњаве код управе (мега)полиса Зајечар, добили ново гробље, у њему неће да сахране никог, јер ће се дотичном, боже мој, угасити кућа. Ако не буде ништа од те работе, остаје нам да се надамо да...