У 2008. години, више од 90.000 становника општине Врање, разним обавезама, каналима, вирманима и на друге начине, ,,утерали” су у буџет Републике Србије преко 12 милијарди динара. Милијарда месечно – каква је то отимачина? Од тог харача Врању је враћено целих – 8 одсто. Што би чиновници рекли: и словима, осам одсто. Врањски пример није изузетак већ прокламовано правило...