Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Таг: србија-русија

03.02.2016 у 15:06
01.02.2016 у 15:10
18.01.2016 у 08:05
15.01.2016 у 17:14
13.01.2016 у 13:30
13.01.2016 у 10:20
11.01.2016 у 20:35
11.01.2016 у 11:34
Премијер Александар Вучић истакао је данас да Србија ради на јачању својих војних капацитета и да новац за набавку 'нора' и 'лазара' 2 и 3 не иде из државног буџета, поручивши да Србија неће сасвим сигурно бити жртва ничије агресије и лака мета. Он је истакао да земље у региону имају обавезе, по питању наоружања, како по Дејтонском споразуму, тако и другим уговорима, што други не поштују и тврде да је Србија нервозна. „Ја нисам нервозан него забринут. Балистичке ракете и лансиране рампе које су планиране да се набаве у Хрватској имају домет од 300 и 350 километара. Можете из Загреба или било код другог места да гађате било које место у централној Србији”, рекао је премијер одговарајући на питања новинара након сусрета са замеником премијера Руске Федерације Дмитријем Рогозином, јавља Танјуг. Истакавши да су све земље у окружењу чланице НАТО, а само Србија војно неутрална, Вучић је приметио да не види потребу за набавком офанзивног оружја. „Ми смо војно неутрални, не идемо ни у један војни савез, чувамо љумоборно своју слободу. Не треба да говоре да је наша претња што ћемо да заштитимо своју земљу, јер је то наша уставна обавеза, а не претња. За кога се то неко спрема, то треба да каже, јер се оружје не узима сигурно за музеје”, навео је Вучић.