Sanader sastavio novu vladu
Od našeg stalnog dopisnika
Zagreb, 10. januara – Predsednik HDZ-a i aktuelni premijer Ivo Sanader danas posle podne je praktično dovršio sastavljanje nove koalicione vlade u kojoj će većinu imati njegova stranka. Kako je kratko saopštio novinarima posle završnih pregovora, novi potpredsednik vlade bez portfelja biće predsednica HSLS-a Đurđa Adlešić, a mesto potpredsednika zaduženog za spoljnu politiku, pregovore s EU i odnose u regionu ponudio je Miloradu Pupovcu (o čemu će se on izjasniti do kraja dana posle sastanka rukovodstva SDSS-a). SDSS-u je ponuđeno i jedno mesto državnog sekretara i pomoćnika ministra. Čelnik HSS-a Josip Friščić neće u vladu nego za potpredsednika Hrvatskog sabora, čiji će novi predsednik biti HDZ-ov funkcioner Luka Bebić, a dosadašnji predsednik Vladimir Šeks se seli za stepenicu niže na funkciju potpredsednika Sabora. HSS-u je pripalo i Ministarstvo poljoprivrede čiji će novi ministar biti Božidar Pankretić (kao i u Račanovoj vladi), a ministar novoosnovanog Ministarstva turizma Damir Bajs.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


