Petak, 26.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Carstvo braće Šarić

Carstvo braće Šarić

Pored brojnih vila, stanova i lokala kojima raspolaže Darko Šarić, glavni osumnjičeni za šverc 2,1 tone kokaina zaplenjenog u Urugvaju, predmet višemesečne finansijske istrage policije su i njegovi bankarski računi u inostranstvu. Naime, za sada je utvrđeno da Šarić poseduje imovinu na 17 lokacija u Novom Sadu i Beogradu, kao i nekoliko računa u švajcarskim bankama.

Finansijska istraga protiv Šarića najverovatnije će obuhvatiti i preduzeća koja je u procesu privatizacije kupovao u Srbiji. Šarić je, prema pretpostavkama policije, kupio nekoliko firmi i hotela. Vrednost njegove imovine procenjuje se na nekoliko desetina miliona evra.

Tužilaštvo za borbu protiv organizovanog kriminala, podsetimo, proširilo je istragu u slučaju „Balkanski ratnik” protiv Šarića i Gorana Sokovića zbog sumnje da su sa Željkom Vujanovićem organizovali kriminalnu grupu koja je švercovala kokain iz Južne Amerike u Evropu. Policija je nedavno pretresla kuće, stanove i pomoćne objekte na 13 lokacija u Beogradu i četiri kuće na Tatarskom brdu u Novom Sadu.

(/slika2)Na Tatarskom brdu pretresena je velelepna vila u ulici Ivana Franka 11, kuća pod brojem 10, kao i kuće u ulicama Vladislava Demiškara 6 i Bogdana Gavrilovića 21.

Kuća u ulici Ivana Franka 11 u elitnom naselju Sremske Kamenice, na Tatarskom brdu, jedna je od najluksuznijih u ovom naselju. Naime, dvorište vile opremljeno je stražarskom kućicom, bazenom i košarkaškim terenom, a u prostorijama se nalazi najluksuzniji nameštaj. Svaka soba, pa čak i kupatila, ima „plazma” televizore.

U podrumu velike kuće nalazi se teretana, sa stolovima za stoni tenis i elektronski rulet.

U istoj ulici, preko puta, u broju deset je manja kuća, za koju policija pretpostavlja da ju je koristilo Šarićevo obezbeđenja.

Policija sumnja da su se članovi Šarićeve grupe koji su osumnjičeni za trgovinu narkoticima u velikom broju preselili u stanove i kuće u Novom Sadu, koje su dobili od njega na poklon.

Šarić u Beogradu poseduje poznati beogradski splav „H2O”, kod hotela „Jugoslavija”, popularni noćni klub „Magacin” na Savskom pristaništu, kafić „Paskući” na Terazijama i „Kod” u Bulevaru Arsenija Čarnojevića, koje je policija takođe pretresla.

(/slika3)Pored toga, Šarić poseduje vilu u Omladinskoj ulici 23, na Dedinju, koja je opasana visokim zidovima, a kamere su postavljene sa svih strana. Pored toga, on ima stanove u Bulevaru Arsenija Čarnojevića, pod brojevima 78, 80, 52a, u Ulici antifašističke borbe 29, zatim u Bulevaru Zorana Đinđića 67, u Ulici španskih boraca 32a, Živojina Lukića 19 i Bukovičkoj 88a.

Imovina Šarića se najčešće vodi na braću Darka i Duška, sestru Danijelu i majku Ivanku.

Za Šarićem i Goranom Sokovićem, podsetimo, raspisana je međunarodna poternica zbog sumnje da su organizovali šverc 2,1 tonu kokaina, zaplenjenog u akciji „Balkanski ratnik”, iz Latinske Amerike u Evropu.

D. S. V.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.