Nedelja, 05.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Mogu me izbaciti iz stranke, ali ne iz istorije

Mogu me izbaciti iz stranke, ali ne iz istorije

Subotica – Izjavama koje je poslednjih nekoliko dana dao medijima, gde je oštro kritikovao politiku partije u kojoj je počasni predsednik, Jožef Kasa uzburkao je redove ne samo svoje partije već i političku scenu. Kasa za zategnute odnose u gradu krivi najveću partiju vojvođanskih Mađara. Zbog toga ovih dana rizikuje isključenje iz stranke.

Pred disciplinskim postupkom ste u SVM-u, kako mislite da će se to odraziti na stranku?

– Iz ove situacije niko ne može da izađe kao pobednik, a verujem da će najviše stradati upravo stranka i njen ugled.

Da li ste optužbe i kritike koje ste javno izrekli saopštili i u stranci?

– Nisam, jer nisam imao prilike da se oglasim unutar SVM-a. Poslednji put sa predsednikom Pastorom razgovarao sam u avgustu prošle godine. Tada mi je gordo odgovorio da njega ne interesuje moje mišljenja i da ga zadržim za sebe. U međuvremenu nije bilo prilike ni poziva da o bilo čemu iznesem svoj stav unutar SVM-a.

Prebacuju vam da ovo nije prvi put da javno kritikujete svoju partiju i to baš u ovom delikatnom političkom trenutku?

– To nije tačno. U poslednje dve godine retko se oglašavam. A zbog čega smo se našli u ovakvoj političkoj situaciji? O tome je upravo trebalo stranačko rukovodstvo da razmisli.

Da li osnivate novu stranku i da li nameravate da se ponovo politički angažujete?

– Ne pada mi napamet.

Ako ne kontaktirate sa predsednikom SVM-a Ištvanom Pastorom, verovatno imate i dalje kontakte sa članstvom stranke.

– Mnogi članovi često kontaktiraju sa mnom. Imam i pozive da se vratim na čelo stranke što uporno izbegavam i ne razmišljam o tome. To me, međutim, ne sprečava da imam svoje mišljenje o potezima koji se povlače. Smatram da imam pravo da ukazujem na pogreške u stranci čiji sam jedan od osnivača.

Da li održavate kontakte sa rukovodstvom DS-a?

– Sa rukovodstvom Demokratske stranke održavam kontakte samo u vezi sa pitanjem izgradnje Narodnog pozorišta gde sam predsednik Upravnog odbora. O politici pričamo retko i samo uzgred.

Šta ćete raditi ako vas izbace iz stranke?

– Prihvatiću i tu odluku, oni me mogu izbaciti iz stranke i oduzeti titulu počasnog predsednika, ali ne mogu me izbaciti iz istorije, ne samo stranke već čitave političke scene na ovom prostoru od 1989. godine.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.