Sreda, 24.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Tačka na žutu ambulantu

Tačka na žutu ambulantu
Од идуће седмице, врата амбуланте биће отворена и за пацијенте

Žitelji podavalskog naselja Zuce moći će od iduće sedmice da koriste usluge nove ambulante u ovom delu Voždovca. Dragan Vukanić, predsednik opštine predao je juče ključeve zdravstvene stanice dr Dragani Nalić, direktorki Doma zdravlja „Voždovac”, pod čijom će nadležnošću biti ambulanta u Ulici 14. nova broj 1.

– Posle formiranja nove vlasti na lokalu, nastavili smo rad na svim dobrim projektima koji su građanima obećavali boljitak. Ovo je način da pokažemo da smo i dalje spremni na svaki vid saradnje, nezavisno od toga ko pripada kojoj partiji i da samo zajedničkim snagama možemo da pomognemo građanima – istakao je Vukanić.

Ostalo je još da se, kako je rekla dr Nalić, obavi preseljenje inventara i premeštanje zdravstvenih kartona. Biće opremljena i apoteka u sklopu objekta, a žiteljima će na raspolaganju biti i lekarska i stomatološka ordinacija, kao i soba za intervencije.

Ako se rečeno obistini, više od 2.000 građana ovog naselja će, posle gotovo godinu dana, moći da ostvari primarnu zdravstvenu zaštitu u adekvatnim uslovima. U međuvremenu, kako su istakli neki od žitelja Zuca, ambulantne usluge su im pružane u prostoru gde je bila i veterinarska stanica. Veće zdravstvene probleme morali su da rešavaju u ispostavama DZ „Voždovac” u Belom Potoku ili Jajincima. Poteškoća je bilo i sa nabavkom lekova, jer je pre petnaestak godina zatvorena jedina lokalna apoteka.

Zbog lošeg stanja u kome se nalazila stara ambulanta, krajem marta 2009. počela je gradnja nove zdravstvene stanice.Za tu namenu, lokalna samouprava kojom je rukovodio Goran Lukačević (DS), predsednik privremenog opštinskog veća, izdvojila je 14,5 miliona dinara. Od tada do danas, tokom dve predizborne kampanje na Voždovcu, ovaj objekat bio je tačka trvenja političkih partija. Zvanično je otvoren krajem novembra, kada je stranačka borba za glasove bila na vrhuncu. Događaju je prisustvovao i gradonačelnik Dragan Đilas. Ambulantu su sutradan posetili predstavnici SRS i saopštili da su „zatekli prazan objekat u kome ne postoje uslovi za rad”. Iz Gradske uprave reagovali su izjavom da su „građevinski radovi u potpunosti završeni i da će prijem pacijenata uslediti u decembru, posle nabavke medicinske opreme”. Meštani, pak, kažu da ni tada ni kasnije nisu mogli da uđu u ambulantu, jer je bila zatvorena, a u njoj nije bilo ni struje, ni vode, ni osoblja.

Uprkos relativno pomirljivoj izjavi „o nastavku rada na svim dobrim projektima”, koju je Vukanić dao novinarima, čelnici nove voždovačke vlasti koju su krajem januara formirale SNS i koalicija DSS-NS nisu propustili priliku da dodaju kako su „za mesec dana uspeli da reše problem ambulante”, ističući da ova zdravstvena stanica do 1. marta nije imala ni upotrebnu dozvolu. Najavili su i da će u naredna dva meseca u Zucu biti izgrađen priključak na autoput, što su pojedine stranke takođe obećavale u kampanji.

D. Bukvić 

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.