Četvrtak, 02.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Juventus kupuje Krasića

Juventus kupuje Krasića
У истој улози: Красић (лево) треба да наследи Недведа

Od izveštača „Sportskog žurnala”

Minhen, 7. juna – Miloš Krasić je izabrao – Juventus! Slavni italijanski klub još je zagriženiji u želji od srpskog reprezentativca da što pre dođe do transfera! I što je najvažnije – moskovski CSKA je spreman da Italijanima proda svog najboljeg fudbalera ukoliko se dve strane danas u Moskvi dogovore.

– Juventus je izuzetno zainteresovan za Krasića. Italijani vide u njemu drugog Pavela Nedveda i žele ozbiljno da se pojačaju i pripreme jer su prošlu sezonu izgubili verujući da imaju jak tim – objašnjava Dejan Joksimović, agent srpskog reprezentativca koji ga je svojevremeno odveo iz Vojvodine u CSKA.

Joksimović ne krije da bi transfera mogao da usledi vrlo brzo, možda već sutra:

– CSKA i Juventus će u utorak (danas) u Moskvi pokušati, a ja verujem i uspeti da se dogovore. Ako se to dogodi Krasić bi odmah mogao faksom da potpiše ugovor s obzirom na to da želi da nastavi karijeru u Juventusu – otkiva Joksimović.

Srpski reprezentativac je, utisak je, odavno prelomio i odlučio:

– Mislim da bi Juventus bio dobro rešenje. Pominjali su se još neki klubovi, ali od svih je najkonkretniji bio Fenerbahče. Nudili su zaista mnogo, ali ja bih i za manje novca želeo da igram u jačem evropsku klubu – glasno razmišlja Miloš Krasić.

----------------------------------------------

Inter kvari posao „staroj dami”

Rafael Benitez želi sa Interom da odbrani titule prvaka Evrope i Italije i planira da osveži šampionsku ekipu. Javna je tajna i koga želi – Miloša Krasića!

– Ako Inter ponudi više novca od Juventusa, a ne bi me iznenadilo da to uradi, ne sumnjam da će CSKA odlučiti da prihvati njihovu, a odbije ponudu iz Torina. Benitez je želeo Krasića i u Liverpulu, planirao je njega i Jovanovića za igru po bokovima, ali, na žalost napustio je Englesku i sada sa Interom ima izuzetno težak zadatak. Uopšte ne sumnjam da će uspeti – ističe Dejan Joksimović.

----------------------------------------------

Benitez zove Jovanovića u Inter…

Milan Jovanović je potpisao predugovor sa Liverpulom i u julu će zvanično postati fudbaler ovog engleskog tima. Ukoliko se nešto nepredviđeno ne dogodi! A to nepredviđeno moglo bi da bude – ponuda novog trenera Intera Rafaela Beniteza Liverpulu da odustane od angažmana srpskog reprezentativca koji je u Liverpul i stigao na njegovu preporuku.

– Nemam izbora, želeo sam da igram u timu Rafe Beniteza i radovao sam se odlasku u Liverpul i zbog njega i zato što je to klub o kome sam maštao. Znam da će bez Rafe sve biti drugačije, ali ja ne mogu ništa da promenim. Izabrao sam Liverpul i ko god da dođe umesto Rafe, mogu samo da se trudim da opravdam njihova očekivanja – pričao nam je pre dva dana uvek iskreni Milan Jovanović.

Na pitanje šta će se dogoditi ako Benitez pozove Jovanovića u Inter, srpski fudbaler ne zna odgovor:

– Ne zavisi od mene. Ako on to može da sredi sa Liverpulom, druga je priča…

Na istu temu razgovarali smo i s Dejanom Joksimovićem. Jedan od najboljih srpskih menadžera zna mnogo više i od samog Milana Jovanovića:

– Rafa Benitez je spreman da se dogovori s Liverpulom o ustupanju prava na potpisivanje ugovora s Jovanovićem. Rafa je bio ključni čovek u Jovanovićevom angažovanju u Liverpulu. Tamo je za sada ostao njegov tehnički direktor kojeg je doveo iz Valensije. Zato i verujem da Inter i Liverpul mogu da se dogovore, ukoliko Rafa i Lane zaista žele takvu kombinaciju – objasnio je Dejan Joksimović.

Zoran Stojadinović

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.