Ponedeljak, 06.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Dirigent osumnjičen za pokušaj ubistva glumca

Dirigent osumnjičen za pokušaj ubistva glumca

Novosadska policija uhapsila je Ivana M. (41) iz ovog grada, dirigenta u Srpskom narodnom pozorištu, zbog sumnje da je 23. juna ove godine pokušao ubistvo glumca Borisa Isakovića, navodi se u saopštenju policije. Ivan M. osumnjičen je i za krivično delo nedozvoljene proizvodnje, držanja, nošenja i prometa oružja i eksplozivnih materija.

Osumnjičeni je na prevaru uzeo novac, pod izgovorom upisa jedne osobe na glumačku akademiju. Pošto nije uspeo u tome, roditelj je zahtevao od osumnjičenog Ivana da mu vrati 2.500 evra, koliko mu je dao za upis deteta na akademiju. Da bi izbegao vraćanje novca, osumnjičeni je naveo prevarenog roditelja da pomisli da je i on prevaren, a kao smetnju pomenuo je Borisa Isakovića, glumca i člana prijemne komisije za upis na Fakultet dramskih umetnosti, navodi se u saopštenju.

Protiv osumnjičenog je u ranijem periodu podneto više krivičnih prijava za krivična dela sa elementima nasilja. Osumnjičeni je, podsetimo, na Isakovićev automobil u Bulevaru kneza Miloša 18, u Novom Sadu, kod prednjeg desnog točka postavio ručnu bombu M-52. Eksplozija se dogodila oko 8.30 časova, kada je Isaković ispred zgrade u kojoj stanuje hteo da isparkira svoj automobil marke „saab”.

Prilikom eksplozije Isaković je, srećom, lakše povređen. Geleri su mu se zabili u noge i stomak. U eksploziji je oštećena i desna strana automobila.

Neposredno posle eksplozije, prijatelji kao i Isakovićeva porodica izjavljivali su da ne znaju šta bi mogao da bude motiv napada na glumca. Mislilo se da je bomba greškom postavljena.

Ubrzo je, međutim, policija krenula tragom podatka da je u toku prijemni ispit i upis na Akademiju umetnosti u Novom Sadu, na kojem Isaković predaje i gde je bio član prijemne komisije. Postojala je sumnja da je neko od nezadovoljnih studenata pokušao da upozori i zastraši glumca. Istragom, ali i upoređivanjem DNK tragova došlo se do osumnjičenog Ivana M.
Miroslav Alimpić, dežurni istražni sudija Višeg suda u Novom Sadu, saslušao je juče Ivana M. i odredio mu pritvor do 30 dana.

– Ivan M. je priveden, jer je osumnjičen za pokušaj ubistva i protiv njega je počela istraga.

Uslediće saslušanje svedoka, koji imaju saznanja o tom slučaju, među njima glumca Isakovića i njegove supruge, glumice Jasne Đuričić, u svojstvu oštećenih. Predstoje i veštačenja, koja će uz ostalo da pokažu i kako je ta eksplozivna naprava izrađena i kako je eksplodirala – rekao je Alimpić.

Uprava Srpskog narodnog pozorišta (SNP), u kojem je Ivan M. zaposlen na radnom mestu korepetitora navela je u saopštenju „da će sačekati da policija, tužilaštvo i sud obave svoj deo posla i da će preduzeti odgovarajuće mere koje se tiču normalnog odvijanja radnih aktivnosti”. –

Ma koliko da je za nas u SNP-u strašna pomisao da je bombu mogao da postavi neko ko je zaposlen u našoj teatarskoj kući, drago nam je da je osumnjičeni uhapšen i da nad porodicom Borisa Isakovića više ne lebdi pretnja da bi se atentat mogao ponoviti – piše u saopštenju pozorišta.

Novosadski radio 021 preneo je nezvanična saznanja da je Ivan M. konfliktna ličnost, da se često nasilno ponašao i dolazio naoružan na posao.

D. S. V.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.