Utorak, 30.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Do važnog boda bez igre

Do važnog boda bez igre
Важан бод: Пантелић у дуелу са голманом Пољске Ковалевским (Фото Фонет)

Od izveštača "Žurnala"

VARŠAVA, 6. septembra – Srpski orlovi uspeli su večeras u Varšavi da ostvare ono zbog čega su i došli u Poljsku i posle žestoke rovovske bitke sa ekstra motivisanim domaćinom izborili su bod zlata vredan za nastavak evropskog takmičenja. Ogromnom borbenošću i požrtvovanjem naši momci uspeli su da prevaziđu i teške trenutke kojih nije bilo malo na stadionu Legije, ali posle svega piše se i pamti samo rezultat. A on je: Poljska – Srbija 1:1 (1:0).

U periodu od 15. do 30.minuta na terenu kao da je igrao samo jedan tim – domaći. Najpre je Jelen kao furija protutnjao pored Krstajića i sjajno centrirao na glavu Zuravskom, ali je opet na mestu Stojković. Najopasnije je bilo u 22. minutu, ponovo u glavnoj ulozi Jelen, na malom prostoru je nadmudrio Biševca i da ne beše "velikog Vladimira" kapitulirali bi i tada.

Pritisak se nastavljao iz minuta u minut, bedem je jednostavno morao da popusti, a to se desilo u 30.minutu. Vispreni Radoslav Matušijak, debitant u dresu Poljske, pobegao je iznenada Milanu Stepanovu i posle dva koraka snažno šutirao za 1:0. Naš defanzivac zakačio je loptu taman toliko da odmogne svom golmanu. Vođstvo domaćih malo je razbudilo usnule orlove Havijera Klementea, pa smo u završnici prvog poluvremena za malo mogli i do poravnanja. Stanković je idealno poslužio Žigića u kaznenom prostoru, visoki napadač primio je loptu na grudi, ali sa tri metra nije uspeo da savlada Kovalevskog. Bila je to naša najbolja prilika u delu igre koji je u potpunosti pripao Poljacima, a sa strepnjom smo očekivali nastavak susreta.

Kako je susret ulazio u završnicu tako je i borba na terenu postajala sve otvorenija, a u 71.minutu konačno smo uspeli da dođemo do izjednačenja. Stepanov je uputio dugu loptu na Pantelića koji je iskoristio jedan od retkih kikseva svog čuvara i izbio sam ispred golmana. Kada je Kovalevski uspeo da zaustavi njegov šut, pomislili smo da je i ova šansa otišla u nepovrat, ali se kao "dobri duh" pojavio Lazović i zakucao loptu u mrežu. Radost malobrojne grupe Srba u Varšavi, osvajanje velikog boda bilo je na vidiku.

Stadion: Legije u Varšavi. Gledalaca: 9.000. Sudija: Pol (Engleska). Strelci: 1:0 Matisjak u 30, 1:1 Lazović u 71.minutu.Žuti kartoni: Golanski, Blaščikovski, Kovalevski (Poljska), Marković, Stanković, Stepanov, Krstajić (Srbija).

POLjSKA:Kovalevski 8, Golanski 7 (od 70.Vasilevski 6), Jop 6, Bak 6,5, Zevlakov 7, Jelen 7,5 (od 73. Blaščikovski -), Levandovski 7, Radomski 7, Kržinovek 6,5, Zuravski 7, Matisjak 7,5. Selektor: Benhaker.

SRBIJA: Stojković 8, Marković 6,5, Stepanov 7, Biševac 5, Krstajić 7, Duljaj 6,5 (od 66. Ergić -), Kovačević 6,5, Stanković 6,5, Trišović 6 (od 60. Lazović 7), Pantelić 7 (od 82. Koroman -), Žigić 6,5. Selektor: Klemente.

Igrač utakmice: Kovalevski (Poljska) 8.

--------------------------------------------------------------------------

Portugalcima bod u Finskoj

A GRUPA – Rezultati: Azerbejdžan – Kazahstan 1:1 (1:0 Ladaga u 16, 1:1 Bjakov u 36), Finska – Portugalija 1:1 (1:0 Johanson u 21, 1:1 Gomes u 41), Poljska – Srbija 1:1 (1:0 Matusjak u 30, 1:1 Lazović u 71), Jermenija – Belgija 0:1 (0:1 Bujten u 40). Ranije: Belgija – Kazahstan 0:0, Srbija – Azerbejdžan 1:0, Poljska – Finska 1:3.

Tabela

Finska

2

1

1

0

4:2

4

Srbija

2

1

1

0

2:1

4

Belgija

2

1

1

0

1:0

4

Kazahstan

2

0

2

0

1:1

2

Portugalija

1

0

1

0

1:1

1

Azerbejdžan

2

0

1

1

1:2

1

Poljska

2

0

1

1

2:4

1

Jermenija

1

0

0

1

0:1

0

--------------------------------------------------------------------------

Realan rezultat

Od izveštača "Žurnala"

VARŠAVA, 6. septembra – Pre utakmice Havijer Klemente, selektor srpske reprezentacije, izjavio je da mu je važnije da naš tim odigra dobro nego da osvoji bod, ali je večeras potvrdio da mu je i bod izuzetno važan za nastavak kvalifikacija za Prvenstvo Evrope. Priznao je španski stručnjak da smo imali dosta problema u prvom poluvremenu:

- Poljaci su igrali izuzetno dobro u prvom delu utakmice. Razlika između prvog i drugog poluvremena je ogromna. Poljaci su na početku igrali dosta agresivno i vešto su prebacili sredinu terena tako da su zadali dosta problema našim odbrambenim igračima. Naročito se videlo da su opasni po bokovima. U poluvremenu smo se dogovorili da neutrališemo njihove akcije. Tako smo mi počeli drugi deo baš kao Poljaci prvi - agresivno i uspeli smo da nekoliko puta ozbiljnije pripretimo Poljacima. Na kraju, rezultat je možda i realan.

Zašto su vaši najbolji igrači, pre svih Dejan Stanković, igrali neambiciozno u prvom delu?

- To je mnogo teško pitanje. Protivnik je bio izuzetno motivisan i zbog toga se činilo da neki naši igrači nemaju dovoljno ambicija, ja se ne bih s tim složio. U nastavku kad smo zaigrali bolje, kad smo otupili oštricu napada, mi smo stvorili nekoliko izglednih šansi i znatno popravili utisak iz prvog dela.

Da li biste voleli da rezultat u Beogradu bude nerešen - pitali su poljski novinari.

- To će zavisiti od rasporeda u grupi, ako nama bude potreban bod u tom meču da se kvalifikujemo na Prvenstvo Evrope, biću zadovoljan, naravno – diplomatski je odgovorio Havijer Klemente.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.