Privedeno 152 navijača Rada
Beogradska policija privela je 152 navijača Fudbalskog kluba Rad, od kojih je 47 maloletnih, zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti na utakmici protiv Novog Pazara na stadionu na Banjici, u okviru 14. kola Prve lige Srbije.
U saopštenju Biroa za saradnju sa medijima MUP-a Srbije navedeno je da su osumnjičeni u toku prvog poluvremena današnje utakmice uzvikivali slogane neprimerene sadržine, kao i da se u konsultaciji sa nadležnim tužilaštvom utvrđuju činjenice o individualnoj odgovornosti privedenih lica.
Navijači Rada su, između ostalih, uzvikivali parole "Nož, žica, Srebrenica", "Srbija Srbima" i "Napolje sa Turcima".
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


