Petak, 19.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Dragocena pobeda

Dragocena pobeda
И ајкуле би се разбежале: млади Мандић у борби с Добудом, а Королија (лево) и Рађен вребају прилику да прискочи у помоћ Фото Иван Милутиновић

„Crno-beli” su izvojevali mnogo važnu pobedu. Toliko je dragocena da su im njome širom otvorena vrata polufinala Evrolige za vaterpoliste. Do tog uspeha su došli posle vrlo teške utakmice s Jugom na Banjici. Ali, protiv Dubrovčana i ne može lako da se stigne do uspeha, pa ovih 11:10 (5:5, 2:1, 3:2, 1:2) vrede i više od tri boda.

Drhtalo se do poslednjeg trena i tek kada je Soro, sa zvukom sirene za kraj utakmice, ukrotio očajnički šut Dubrovčana naš prvak je mogao da odahne. S obzirom da se od ove godine četvrtfinale igra u grupi, a ne po kup sistemu nije bitno s koliko je golova razlike ostvarena pobeda.

Partizan je u ovoj utakmici dva morao više puta da pravi preokret. Dvoboj je počeo pogotkom dubrovačkog centra Dobuda, ali je odmah istom merom uzvratio Pijetlović.

Činilo se da su „crno-beli” zagospodarili situacijom kada su poveli s 5:3, ali protiv Juga niko ne može da bude bezbrižan.

Prvu četv rtinu je Partizan završio s pet golova u svojoj mreži, što je neobično mnogo za njega.

Tu, međutim, nije bio kraj mukama, jer je Joković doveo goste u vođstvo (6:5). U tim trenucima su Radović i Prlainović imali srce kao Lovćen, pa su vratili prednost Partizanu (7:6). Ali briga se ubrzo vratila.

Joković i Obradović su ponovo preba cili preimućstvo na stranu Juga (8:7). A onda je, u toj iscrpljujućoj borbi, usledio odlučujući deo. Rađen, zatim Pijetlović i na kraju mladi Ćuk doneli su Partizanu veliki kapital (10:8) uoči poslednje četvrtine. Bušlje je smanjio na 10:9, a izjed- načenje je sprečio Soro odbranivši šut Jokoviću, iako je hrvatski repre- zentativac bio sam pred njim. Minut i 45 sekundi pre kraja Aleksandar Radović je doneo prednost koju Jug nije mogao da stigne (11:9), iako je pola minuta pre kraja Sandro Sukno zapretio smanjivši na 11:10. Golman Soro je priznao da, iako se ove dve ekipe dobro poznaju, nije bilo lako da se igra protiv Juga. Partizan se uzda u odbranu, a ona ovog puta nije bila toliko čvrsta, naročito u prvoj četvrtini. Trener Milanović smatra da je važnost meča omela njegove igrače na početku. Na narednom ispitu, protiv Budve u Beogradu, očekuje i bolju igru. Na sreću „crno-belih” raspoloženi su bili centar Pijetlović i šuteri. Aleksandar Radović, jedan od junaka pobede, objasnio je da Partizan nikada niti posustaje, niti odustaje. Bazen: Banjica. Gledalaca: 2.000. Sudije: Tulga (Turska) i Stavridis (Grčka). Isključenja: Partizan 15(5), Jug 10(4). PARTIZAN RAJFAJZEN: Soro, Hadžiteodoru, Rađen 1, Korolija, Aleksić, Pijetlović 3, Prlainović 2, Radović 3, Avramović, Mitrović, Vujasinović 1, Ćuk 1, Mandić. Tre- ner: Milanović. JUG: Nižić, Vranješ, Sutić 1, S. Sukno 3, Joković 2, Seman, Marko- vić, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud 2, Drobac, Obradović 1, Macan. Trener: Fatović.

I. C.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.