Ponedeljak, 13.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Zelena salata i mladi luk u novembru

Zelena salata i mladi luk u novembru
Понуда као усред пролећа (Фото Д. Јевремовић)

Na pijacama su, zbog neuobičajeno visokih temperatura za ovo doba godine, tezge pune raznovrsnog povrća i voća. Prodavci se ne žale na promet, ali primećuju da većina kupaca ipak više razgleda nego što pazari.

Cene su se menjale naviše, ali ne značajnije. Kupus, koji polako prestaje da bude najtraženija namirnica, sada staje od 10 do 15 dinara, a kada se kupuje na džakove i dalje je 10 dinara po kilogramu. Velika je ponuda belog i roze krompira koji je od 20 do 40 dinara. Pojavile su se već i sušene paprike. Za vezu od 10 komada treba izdvojiti 80 dinara.

Pored povrća, karakterističnog za ovo doba godine, na tezgama se može naći i zelena salata koja košta od 10 do 30 dinara. Veza  mladih rotkvica je 10 do 30, a mladog luka "srebrnjaka" od 10 do 20 dinara. Kilogram šargarepe je oko 50 dinara, a veza mešane zeleni 30 i 40 dinara. Spanać je oko 50 dinara po kilogramu, dok je cvekla 20 do 40 dinara.

Domaće paprike iz Leskovca već su zamenile uvozne iz Španije i njihova cena je 250 dinara. Na tezgama se mogu naći i uvozni krastavac i tikvice čija je cena po 200 dinara. Paradajz je 100 dinara, a onaj lošijeg kvaliteta može se naći i za 60.

Cene voća su slične kao i prošlih nedelja. Pomorandže su 100 dinara, mandarine i limun po 80 dinara. Za banane trgovci traže od 60 do 70 dinara, a za kilogram nara iz Makedonije 100 dinara. Grožđe iz Makedonije ili Italije staje 80 do 150 dinara. Jabuke su od 20 do 60 dinara, a cena zavisi od kvaliteta i vrste. Na tezgama ima mušmula koje su 60, 80 i 100 dinara.

Na mlečnoj pijaci polumasni sir je 150 dinara po kilogramu, a punomasni 200 dinara. Sir iz Sjenice i sa Zlatara je od 200 do 250 dinara, a "sremski" punomasni je 220 dinara. Ima i kozjeg sir čija je cena 250 dinara. Prodavci kajmak nude za 350 ili 450 dinara.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.