Utorak, 07.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Koroman "u rukama" Rednapa

Koroman "u rukama" Rednapa
Незадовољан третманом у Портсмуту: Огњен Короман (Фото документација "Политике")

Situacija oko najavljenog dolaska reprezentativca Srbije Ognjena Koromona u Crvenu zvezdu nije ni malo jednostavna, kako se najčešće predstavlja u ovdašnjoj štampi. Dolaskom u Portsmut, Koroman sve manje vremena provodi na terenu, a prekjuče na prvenstvenom meču protiv Evertona nije bio ni na klupi. Naravno, njegova želja je da igra, pa makar i po cenu da sa pozajmice bude ponovo ustupljen nekom drugom klubu, a najviše bi voleo da to bude upravo Crvene zvezda.

Međutim, Koromanove, a kako vidimo i Zvezdinih čelnika, želje su jedno, a realnost nešto sasvim drugo i suštinski mnogo važnije. I to ne traje od juče, nego je počelo još letos, a sada je samo nastavljeno. Predsednik i glavni čovek fudbalske Zvezde Dragan Stojković sastao se u nekadašnjem stecištu "zvezdaša", beogradskom restoranu "Madera", sa prvim čovekom Portsmuta Milanom Mandarićem, ali je tada razgovor vođen oko transfera Nikole Žigića, od čega na kraju nije bilo ništa. Posle nije bilo ništa ni od dovođenja Koromana.

U međuvremenu Mandarić je vođenje Portsmuta "prepustio" jednom u nizu tajkuna sa prostora bivšeg Sovjetskog Saveza Aleksandru Gajdamaku, pod čijim se vođstvom klub trenutno nalazi u vrhu Premijer lige. Konkurencija u timu za svako mesto je izuzetno jaka, a Koroman je od uticajnog menadžera Harija Rednapa do sada retko dobijao priliku, a malo je verovatno da će uskoro biti promena na bolje. Toga je svestan i Koroman, pa ga je očigledno izdalo strpljenje i sve glasnije zahteva da promeni sredinu.

Dakle, Koroman je nezadovoljan tretmanom koji ima u Portsmutu, ali odluka o tome da li će dobiti dozvolu za prevremeni odlazak je u isključivoj nadležnosti Rednapa. Iako je Koroman ugovorom i dalje vezan za ruski Terek, sva prava do kraja sezone na njega polaže Portsmut, na čijem je platnom spisku. Zato Koromanu i Zvezdinom rukovodstvu preostaje jedino da se uzdaju u dobru volju Rednapa, jer u suprotnom prelazak na "Marakanu" ostaće neispunjena želja jednih i drugih.

Hari Rednap do sada nije dao nikakav nagoveštaj da bi mogao da pusti Koromana pre isteka pozajmice (jul 2007), ali je naš reprezentativac uporan u nameri da nešto promeni, pa makar i po cenu znatno smanjene godišnje zarade, na šta je spreman da pristane, samo da bi što više vremena provodio na terenu.

Ipak, situacija oko Koromana je mnogo komplikovanija nego što izgleda. Uostalom, na to je upozorio i Stojković, rekavši da postoji obostrana želja da se postigne dogovor, ali da se o svemu najviše pita menadžer Portsmuta Rednap, koji bi u ovom slučaju mogao da predstavlja nepremostivu prepreku.

Inače, Koroman je prošao Omladinsku školu Crvene zvezde, ali nikada nije dobio šansu u prvom timu "crveno-belih". Nema sumnje da je i to jedan od jakih motiva za povratak u klub u kome je ponikao. S druge strane Koroman bi predstavljao zvučno pojačanje za lidera u šampionatu Srbije, a neophodan mu je i kontinuitet igara, kako bi bio u što boljoj formi uoči nastavka kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine u Austriji i Švajcarskoj.

--------------------------------------------------------------------------

Ognjen Koroman

Rođen: 19.9.1978. u Sarajevu

Visina: 172 cm

Težina: 70 kg

Klub: Portsmut (Engleska)

Prethodni klubovi: Radnički (Niš), Spartak (Subotica), OFK Beograd, Dinamo (Moskva), Krila Sovjeta, Terek (Grozni). Prošao Omladinsku školu Crvene zvezde.

Mesto u timu: vezni igrač

Reprezentacija: 33 utakmice, 1 gol

Učesnik Svetskog prvenstva u Nemačkoj (2006)
Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.