Iznuda kao na filmu
Četvoročlana grupa iznuđivača, koja je 14. decembra u Beogradu ukrala automobil bivšem ministru policije Crne Gore Andriji Jovićeviću i zatim prihvatila da vozilo vrati uz otkup, uhapšena je u filmskoj akciji pripadnika MUP-a Srbije. Kako "Politika" saznaje u policiji, za iznudu su osumnjičeni Aleksandar Simić, Vladimir Pantelić, Aleksandar Lalić i Saša Rnković. Posle saslušanja, istražni sudija opštinskog suda je Panteliću odredio jednomesečni pritvor dok su ostala trojica puštena da se brane sa slobode uz obavezu javljanja nadležnim organima i zabranu napuštanja mesta boravka.
– Nepoznate osobe ukrale su Jovićevićev automobil marke "audi A6", najnoviji model, pre pet dana u Ulici kralja Milutina u naselju Vračar – navodi detalje "Politikin" sagovornik iz policije. – Bivši crnogorski ministar je preko prijatelja Igora Mijatovića iz Podgorice pokušao da neformalnim putem dođe do auta. Jovićević je ponudio i nagradu od 14.000 evra za osobu koja pronađe automobil. Mijatović ubrzo potom stupa u kontakt sa Aleksandrom Simićem, kojeg poznaje od ranije, i kreće "u akciju". Da bi što pre otkrio gde je "audi A6", Simić angažuje Vladimira Pantelića.
Automobil je pronađen dan pošto je ukraden. Jovićević je obavešten da će ga automobil "čekati" u blizini klinike "Anlave" na Bežanijskoj kosi. Sa "pronalazačima" je sklopljen dogovor da im obećani novac bude predat u jednom kafiću kod Hrama Svetog Save. U međuvremenu, navodi naš sagovornik, bivši ministar crnogorske policije dobijao je i telefonske pretnje, ali je ipak ceo slučaj prijavio istražnim organima.
Obećani novac u kafić donosi Jovićevićev vozač i predaje ga Aleksandru Simiću koji pare odmah prosleđuje Panteliću. Pošto je znala sa ovaj dogovor, policija je blokirala ceo kraj i u dobro organizovanoj akciji uhapsili Simića, Pantelića, Lalića i Rnkovića, inače Mijatovićevog prijatelja.
Advokat Veselin Cerović, branilac Simića i Rnkovića, ocenjuje da je slučaj veoma brzo rešen samo zbog toga što je reč o bivšem crnogorskom ministru.
Za krivično delo iznude, koja se stavlja na teret četvorici osumnjičenih, zaprećena je kazna zatvora od dve do deset godina.
Подели ову вест
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


