Nedelja, 28.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Može da nas pobedi samo bolji

Može da nas pobedi samo bolji
Да буде као у Београду: Зоран Терзић после финала Европског првенства

Prekosutra počinje Svetski kup u Japanu na kome će naše odbojkašice pokušati da osvoje medalju, a time i izbore mesto na Olimpijskim igrama iduće godine u Londonu. S obzirom da je naša reprezentacija pre mesec dana postala u Beogradu evropski prvak taj zadatak ne izgleda tako težak.

Međutim, stvari stoje sasvim drugačije. Prvo, u Japanu će biti i reprezentacije koje nisu sa našeg kontinenta. Drugo, pobeda nad svežim evropskim prvakom biće nesumnjivo ogroman dodatni podstrek za sve protivnike. A na Svetskom kupu nema ni nadanja u žreb, jer igra svako sa svakim. Dakle, oči u oči sa svih 11 suparnika.

I, ono što je naš specifičan problem – ovo je četvrto veliko ovogodišnje takmičenje na kome će igrati naše odbojkašice sa zadatkom da postignu najviše. U Evropskoj ligi su pobedile, na Svetskom gran priju bile treće, a na Evropskom prvenstvu prve. I sad ponovo sve iz početka.

– Nadam se da ćemo da nastavimo onde gde smo stali u Beogradu. Bez obzira što nam predstoji vrlo teško takmičenje mislim da će našim igračicama biti mnogo lakše nego ranije, – smatra selektor Zoran Terzić, što ne znači i da obećava medalju sa Svetskog kupa. – Mi, razume se, možemo da izgubimo, ali od onoga ko u tom trenutku bude bolji od nas. Mislim da se više neće dešavati da nas savlada naša malodušnost i tome slično kao što se događalo ranije.

Naše odbojkašice su bledo počele Evropsko prvenstvo, a onda igrale sve bolje i bolje. I ne samo to. Dobijale su odlučujuće utakmice kada niko na njih ne bi stavio ni prebijenu paru.

– Pokazale su šta sve mogu kad se ne predaju, koliko mogu da izdrže. I zato im Svetski kup neće biti nikakvo opterećenje, – rekao je Terzić. – Pucaju od one atmosfere kakva je bila u Beogradu i bilo bi dobro da ih to drži što duže. Njihovo je samo da daju sve od sebe i rade ono što smo vežbali na treninzima, pa rezultati neće izostati.

Naša reprezentacija je juče otputovala u Japan. Prva prepreka biće joj prekosutra Južna Koreja (3,10 č po našem vremenu). U subotu će igrati protiv SAD (7,10 č), a u nedelju protiv Kenije (3,10 č). Posle dana predaha rival će im u utorak biti Nemačka (10,20 č), pa u sredu Brazil (7 č). Onda još jedan dan pauze posle koga slede okršaji s domaćinom Japanom (11. novembar, 11,20 č), Kinom (12. novembar, 7 č) i Italijom (13. novembar, 3 č). U poslednjem delu protivnici će im biti Dominikana (16. novembar, 3 č), Argentina (17. novembar, 10,20 č) i Alžir (18. novembar 3 č).

Terzić je poveo 14 odbojkašica. To su: Jovana Brakočević (Mar velous, Japan), Ana Antojević, Milena Rašić (Kan, Francuska), Bojana Živković, Nađa Ninković, Tijana Malešević (Volero, Švajcarska), Nataša Krsmanović, Silvija Popović (Rabita, Azerbejdžan), Stefana Veljković, Sanja Malagurski (Novara, Italija), Brižitka Molnar (Red rokets, Japan), Jovana Vesović (Konstanca, Rumunija), Ana Bjelica (Crvena zvezda) i Suzana Ćebić (Zul, Nemačka).

Ukoliko ne budu među prve tri ekipe u Japanu to ne znači da će naše odbojkašice ostati bez Olimpijskih igara. Za to će iduće godine imati još prilika.

I. Cvetković

-----------------------------------------------------------

Odbojkaši u ponedeljak hvataju zalet za Svetski kup

Naši odbojkaši, evropski prvaci, u ponedeljak će početi pripreme za Svetski kup u Japanu (20. novembar – 4. decembar) sa koga prva tri mesta vode na Olimpijske igre. Selektor Igor Kolaković računa na: Miljković, Stankovića, Podraščanina, Vl. Petkovića, Mitića, Jovovića, Atanasijević, Rosića, Vujića, Rašića, Petrovića, N. Kovačevića, Nikića, Terzića, U. Kovačevića i Vemića. Protivnici će im biti: Argentina, Poljska, Iran, Japan, Kuba, Rusija, Italija, Brazil, Egipat, Kina i SAD.

-----------------------------------------------------------

U idućoj sezoni s devet klubova u Evropi

Naredne sezone naša zemlja će imati devet predstavnika u evropskim kupovima. Kod odbojkaša (zauzimamo 12. mesto na rang-listi) imaćemo po jednu ekipu u Ligi šampiona i Kupu CEV, a dve u Kupu izazivača, dok ćemo kod odbojkašica (šesto mesto) imati jednog učesnika više: po dve ekipe u Ligi šampiona i Kupu CEV, a jednu u Kupu izazova.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.