Antelju produžen pritvor
Vlasniku GP "Gemaks" Đorđu Antelju produžen je pritvor do tri meseca, izjavila je juče Maja Kovačević-Tomić portparol ovog suda. On je uhapšen 10. januara ove godine, u okviru istrage oko malverzacija vezanih za građevinsko preduzeće "Rad", zbog sumnje da je zloupotrebio službeni položaj i pribavio imovinsku korist u vrednosti više od sedam miliona evra.
U kompaniji "Gemaks" smatraju da je odluka o produženju pritvora "skandalozna".
– Postoje neoborivi dokazi da su netačne tvrdnje po kojima je Antelj bez saglasnosti Odbora poverilaca preduzeća "Rad" u stečaju dogovorio nezakonitu kupovinu zemljišta ovog preduzeća. Zabrinuti smo za njegovo zdravlje. On ima 67 godina, a trenutno se nalazi u hladnoj ćeliji bez grejanja. Njegovo zdravstveno stanje je loše i svakim danom se pogoršava – navedeno je u saopštenju ove kompanije.Подели ову вест
Komentari0
This site is protected by reCAPTCHA and the Google
Privacy Policy and
Terms of Service apply.
Komentar uspešno dodat!
Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.


