Petak, 10.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Lazar Marković: Potrebna nam je pobeda

Lazar Marković: Potrebna nam je pobeda
Потпис за слику: Миларем Сулејмани (десно)

Fudbalska reprezentacija Srbije okupila se prekjuče u šarenom sastavu u Sent Galenu gde je sutra veče u AFG Areni očekuje prijateljski duel sa Čileom. Selektor Siniša Mihajlović, koji se posle dva vezana poraza od Belgije i Makedonije, našao na udaru sportske posebno fudbalske javnosti, pozvao je za ovaj prijateljski meč dvojicu debitanata: Filipa Đorđević iz Nanta i Luku Milivojevića iz Crvene zvezde kao i dvojicu povratnika u A tim Antonia Rukavinu iz španskog Valjadolida i Marka Lomića člana Dinama iz Moskve.

Meč sa selekcijom Čilea biće poslednja utakmica „orlova” u ovoj godini a pre kvalifikacionog susreta sa Hrvatskom 22. marta očekuje se da naša najbolja reprezentacija odigra u februaru generalnu probu.

- Potrebna nam je pobeda u susretu sa Čileom, koji po mom mišljenju ima jednu od najboljih reprezentacija u Južnoj Americi, kaže napadač Partizana Lazar Marković.

Zvezdin poletarac Srđan Mijailović, koji trenutno nije u prvom planu kod trenera Jankovića, ipak je dobio poziv da igra za reprezentaciju.

- Drago mi je što imam podršku selektora što sam ponovo dobio poziv za A selekciju. Iako je reč o prijateljskoj utakmici svi ćemo dati maksimum na terenu jer se ovde u Sent Galenu praktično bira tim za sledeću kvalifikacionu utakmicu sa Hrvatskom, kaže Mijailović.

Selektor je naglasio da igrači koji su izneli dobar teret u dosadašnjim utakmicama, poput Ivanovića i Tošića neće igrati a šansu će dobiti neki novi fudbaleri. Veruje se da će napad Srbije predvoditi Đorđević a da će mu društvo praviti Miralem Sulejmani igrač holandskog Aaksa.

- Svaka utakmica je važna za nas. Možda je duel sa Čileom dobra prilika da se na neki način pobedom iskupimo za poraze od Belgije i Makedonije i da se još više uigramo pred važnu kvalifikacionu utakmicu sa Hrvatskom ističe Sulejmani.

Inače, u Sent Galenu i okolini nije tako veliko interesovanje među našim navijačima kao za prethodni duel u tom švajcarskom gradu kada smo igrali protiv Španije.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.