Ponedeljak, 22.06.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Gojković večeras na "Bis"

Gojković večeras na "Bis"
Легенда српског џеза Душко Гојковић и „Биг бенд” РТС-а у Дому омладине (Фото З. Анастасијевић)

Publika se njihala uz pesme „Samba Tzigane”, „Come dance with me”, prisetila starih dana uz noviju kompoziciju Duška Gojkovića „Good old days” i uživala u jednom od njegovih najvećih hitova u džez muzici „Quo vadis samba” (Kuda ide samba) po kojem je i nazvan ovaj koncert.

Počevši latino ritmovima, pod crvenim i ružičastim svetlima, svojim dugogodišnjim umećem beogradskoj publici se predstavio poznati džez muzičar Duško Gojković na sceni Doma omladine. Nastupio je sa orkestrom sa kojim je i počeo svoju karijeru, sa „Big bendom” RTS-a, kojim je dirigovao Ivan Ilić. Gost koncerta bio je kontrabasista Martin Đakonovski, jedan od najangažovanijih muzičara na evropskoj džez sceni, poreklom iz Makedonije.

Repertoar je bio inspirisan koloritnom muzikom Brazila i Južne Amerike u okvirima džez tradicije i autorskim Gojkovićevim aranžmanima za „Big bend”, sastavljen od njegovih originalnih kompozicija i popularnih tema „za sva vremena”. Deo programa napisan je posebno za ovu priliku tako da su posetioci neke kompozicije čuli prvi put.

Posle koncerata Gojković, „Big bend” i Đakonovski u studiju će snimiti album „Quo vadis samba” koji će biti i uvod u proslavu 65 godina „Big benda”.

Duško Gojković nastupao je sa velikanima džeza kao što su Majls Dejvis, Dizi Gilespi, Geri Muligan, Soni Rolins, Djuk Džordan, Slajd Hempton...

..........

Legendarni trubač će, kako saopštava Dom omladine, zbog velikog interesovanja publike održati još jedan koncert večeras, u utorak 27.novembra u 20.00 časova.

Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.