Гојковић вечерас на "Бис"
Публика се њихала уз песме „Samba Tzigane”, „Come dance with me”, присетила старих дана уз новију композицију Душка Гојковића „Good old days” и уживала у једном од његових највећих хитова у џез музици „Quo vadis samba” (Куда иде самба) по којем је и назван овај концерт.
Почевши латино ритмовима, под црвеним и ружичастим светлима, својим дугогодишњим умећем београдској публици се представио познати џез музичар Душко Гојковић на сцени Дома омладине. Наступио је са оркестром са којим је и почео своју каријеру, са „Биг бендом” РТС-а, којим је дириговао Иван Илић. Гост концерта био је контрабасиста Мартин Ђаконовски, један од најангажованијих музичара на европској џез сцени, пореклом из Македоније.
Репертоар је био инспирисан колоритном музиком Бразила и Јужне Америке у оквирима џез традиције и ауторским Гојковићевим аранжманима за „Биг бенд”, састављен од његових оригиналних композиција и популарних тема „за сва времена”. Део програма написан је посебно за ову прилику тако да су посетиоци неке композиције чули први пут.
После концерата Гојковић, „Биг бенд” и Ђаконовски у студију ће снимити албум „Quo vadis samba” који ће бити и увод у прославу 65 година „Биг бенда”.
Душко Гојковић наступао је са великанима џеза као што су Мајлс Дејвис, Дизи Гилеспи, Гери Мулиган, Сони Ролинс, Дјук Џордан, Слајд Хемптон...
..........
Легендарни трубач ће, како саопштава Дом омладине, због великог интересовања публике одржати још један концерт вечерас, у уторак 27.новембра у 20.00 часова.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


