Utorak, 14.07.2026. ✝ Verski kalendar € Kursna lista

Đukić traži kazne za Rnića i Lomića

Kada se izgubi meč, a ponove iste greške iz prethodnog, onda se opravdanje ne može tražiti nigde drugde već u svojoj avliji. Deo razloga za to što se "ponovo podleglo pritisku" što je izjavio kapiten Smiljanić, a izvesno je da ima veze i sa tim koliko igrači uspešno mogu da se nose sa teretom popularnosti, nezavisno od toga koliko su talentovani ili iskusni.

U prosečnoj utakmici, sa malo šansi, presudno je bilo to što je Partizan, za samo nedelju dana dvaput na našem najvećem stadionu veći deo meča imao igrača manje. Konstatacija trenera "crno-belih" Miroslava Đukića bila je:

– Partizan je pobedio sam sebe. Utakmica je bila identična onoj pre sedam dana u prvenstvu. Dozvolili smo protivniku da nas pobedi zahvaljujući našim kardinalnim greškama. Svi do jednog moramo da budemo svesni da se fudbal igra za ekipu, odnosno da neobjašnjive propuste pojedinca ne sme da trpi kolektiv. To je osnovni razlog što smo eliminisani iz Kupa i što nas je Zvezda i po drugi put pobedila.

Uzalud su bila izvinjenja Nemanje Rnića, koji je drugove ostavio na cedilu 70 minuta, razočarao navijače i trenera. Pre toga je inače Partizanov štoper i loše blokirao šut Milijaša koji je odlučio pobednika. Mada, krivicu za primljeni gol preuzeo je Albert Nađ, zbog toga što je izgubio loptu ispred šesnaesterca. U svakom slučaju, mnogo propusta za značajnu utakmicu.

Jedan od najjačih utisaka ponetih sa derbija je da je poseta bila slaba, ali verujemo da će biti veća 5. maja na stadionu Partizana u prvenstvu, posebno ako do tada razlika na tabeli bude manja od trenutnih sedam bodova. Navijači su i ovoga puta lomili stolice, bacali tzv. topovske udare...

Na konferenciji za novinare dan posle meča "crno-beli" su poručili da se okreću prvenstvenim utakmicama. A šta bi drugo, i da je sada jedini cilj da se što više Zvezdi oteža osvajanje titule.

– Sa igračem manje igrali smo bolje što je neobjašnjivo. Jer kada je sve izgubljeno onda pokušavamo da stignemo do nemogućeg. Zatražio sam od kluba da drastično kazni Rnića i Lomića zbog crvenih kartona. Okrećemo se susretu sa Vojvodinom jer je on u ovom trenutku za nas najvažniji, – kazao je trener Đukić. – Trudićemo se da do poslednjeg meča sa Zvezdom, bodovnu razliku svedemo na minimum i da odluka o šampionu padne baš u tom susretu.

Na jučerašnjem treningu nisu se pojavili Kralj, Nađ i Lomić, zbog povreda. Posle duže pauze trenirao je Tomić. Među igračima bio je i Mihajlov, koji se na terenu Teloptika, posle teške povrede, koji je zadobio na prethodnom prvenstvenom susretu sa Zvezdom, pojavio sa maskom na licu.

Interesantno je da Đukić prvi put otkako je postao trener Partizana nije imao ni jedne jedine reči pohvale za svoje igrače.

D. V.
Komentari0
Molimo vas da sе u komеntarima držitе tеmе tеksta. Rеdakcija Politikе ONLINE zadržava pravo da – ukoliko ih procеni kao nеumеsnе - skrati ili nе objavi komеntarе koji sadržе osvrtе na nеčiju ličnost i privatan život, uvrеdе na račun autora tеksta i/ili članova rеdakcijе „Politikе“ kao i bilo kakvu prеtnju, nеpristojan rеčnik, govor mržnjе, rasnе i nacionalnе uvrеdе ili bilo kakav nеzakonit sadržaj. Komеntarе pisanе vеrzalom i linkovе na drugе sajtovе nе objavljujеmo. Politika ONLINE nеma nikakvu obavеzu obrazlaganja odluka vеzanih za skraćivanjе komеntara i njihovo objavljivanjе. Rеdakcija nе odgovara za stavovе čitalaca iznеsеnе u komеntarima. Vaš komеntar možе sadržati najvišе 1.000 pojеdinačnih karaktеra, i smatra sе da stе slanjеm komеntara potvrdili saglasnost sa gorе navеdеnim pravilima.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Komentar uspešno dodat!

Vaš komentar će biti vidljiv čim ga administrator odobri.